Giżycczanin zdobył najwyższą międzynarodową klasę taneczną S

0

19-letni giżycczanin Jan Ostrowski kończy kolejny rok wytężonej pracy tanecznej z ogromnym sukcesem. Podczas Finału Cyklu GRAND PRIX POLSKI Ekstraklasy Federacji Tańca Sportowego 2019, który odbył się 15 grudnia br. w Ciechocinku, awansował do międzynarodowej klasy sportowej S.

Klasa S jest to najwyższa, międzynarodowa, a zarazem wymarzona klasa taneczna. Nieliczni dochodzą tak daleko. Jej zdobycie wymaga wielu wyrzeczeń, determinacji, samozaparcia oraz niezliczonej liczby godzin spędzonych na sali oraz udziału w wielu turniejach tanecznych z wysokimi lokatami. Klasę tę Jan Ostrowski zdobył wraz z partnerką Dominiką Ławreszuk w tańcach standardowych.

Obecnie para trenuje w Klubie Tańca Sportowego „Twist” w Białymstoku. Wcześniej, do roku 2017 Jan Ostrowski wspólnie z partnerką Justyną Malinowską trenowali w giżyckim klubie Czar Par pod okiem trenera Mariusza Korzeba. Przed młodym tancerzem kolejne wyzwania taneczne, chciałby jeszcze uzyskać klasę taneczną A w tańcach latynoamerykańskich, w nowym roku zamierza również wystartować w Mistrzostwach Polski.

Warto zaznaczyć, że para już w tej chwili posiada tytuł Mistrzów Województwa Podlaskiego w tańcach standardowych i drugich wicemistrzów w tańcach latynoamerykańskich, w październiku znalazła się również w finale Mistrzostw Polski FTS w klasie tanecznej B w Kwidzyniu.

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze