fot. KPPSP Giżycko

Strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Giżycku przeprowadzili wizytację obozów harcerskich na terenie powiatu giżyckiego.

W tym roku obozy harcerskie rozpoczęły się już w pierwszych tygodniach wakacji. Na terenie gminy Wydminy oraz Miłki wypoczywa ponad 400 osób w wieku od kilku do kilkunastu lat.

Organizatorzy wypoczynku pod namiotami zobowiązani są do złożenia do właściwej komendy dokumentacji, w której opisany jest plan organizacji obozu, warunki ewakuacji i bezpieczeństwa. Ponadto w pierwszych dniach po przybyciu grupy funkcjonariusze PSP zobowiązani są do zweryfikowania informacji zawartych w złożonej dokumentacji. Jest to również doskonała okazja do poznania terenu, poruszenia zagadnień dotyczących prewencji społecznej oraz zwrócenia uwagi na zagrożenia występujące w lesie i nad wodą – przekazuje st. kpt. Mateusz Pupek, oficer prasowy Komendanta Powiatowego PSP w Giżycku.

Wypoczynek w lesie pod namiotami, z dala od miejskiej infrastruktury, może zostać zakłócony przez warunki meteorologiczne.

Taka sytuacja miała miejsce 12 lipca, kiedy organizatorzy wypoczynku w Wydminach podjęli decyzje, że ze względu na silny wiatr i intensywne opady deszczu ewakuują się w uzgodnione bezpieczne miejsce. Przebieg i organizację przemieszczenia się młodzieży i opiekunów do budynku szkoły wspierała jednostka OSP Wydminy – dodaje st. kpt. Mateusz Pupek.

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze