Giżyccy strażacy pomogą stworzyć lodowiska i ślizgawki

0

Ferie zimowe zbliżają się wielkimi krokami. Dlatego Państwowa Straż Pożarna angażuje się w akcję „Bezpieczne Lodowiska 2022”, która ma na celu stworzenie bezpiecznych miejsc do zabawy dla najmłodszych. W akcję włączyła się również nasza Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Giżycku.

Warunkiem wylania lodowiska jest właściwe przygotowanie terenu przez zgłaszającego m.in. wyrównana nawierzchnia, usypane bandy z piasku, śniegu lub inne ograniczniki, barierki.

Głównym założeniem akcji jest podniesienie bezpieczeństwa podczas zimowego wypoczynku dzieci i młodzieży szkolnej. Za jej pośrednictwem zwracamy uwagę na zagrożenia związane z wchodzeniem na zamarznięte zbiorniki wodne – przekazują giżyccy strażacy

Strażacy udzielą wsparcia w organizacji lodowiska na pisemną zgodę dyrektora szkoły lub zarządcy terenu. Do prośby należy dołączyć pisemną zgodę na pobór wody oraz zgodę właściciela terenu na wylanie lodowiska.

Osoby zainteresowane stworzeniem ślizgawki mogą zgłaszać się do komendy powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w celu uzgodnienia szczegółów.

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze