Giżyccy policjanci zatrzymali czterech pijanych kierowców. Jeden z nich był poszukiwany listem gończym

0

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Giżycku interweniowali wobec czterech kierowców, którzy zdecydowali się wsiąść za kierownicę w stanie nietrzeźwości. Jeden z kierowców spowodował kolizję, a kolejny był poszukiwany listem gończym i przewoził dwoje dzieci.

Pierwszy z kierowców, jadąc vw golfem przez miejscowość Spytkowo (gmina Giżycko), zderzył się z prawidłowo jadącym vw tiguanem. W trakcie czynności okazało się, że sprawca kolizji jest w stanie nietrzeźwości, badanie wskazało, że miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Ponadto jak się okazało, z dniem 20 lipca 2023 r., 49-letniemu kierującemu zostało zatrzymane prawo jazdy za jazdę w stanie nietrzeźwości.

O kolejnym nietrzeźwym kierującym powiadomili policjantów świadkowie. Tym razem była to 47-letnia mieszkanka powiatu, jadąca Renault trasą Giżycko-Miłki. Kiedy kobieta zatrzymała się w miejscowości Ruda (gmina Miłki), inni kierowcy zareagowali i odebrali jej kluczyki do samochodu. Przed przyjazdem patrolu kierująca oddaliła się z miejsca zdarzenia. Świadkowie relacjonowali, że kobieta jechała wężykiem, co zostało zarejestrowane kamerą. Policjanci ustalili dane kierującej Renault, która została zatrzymana. Od kobiety była wyczuwalna silna woń alkoholu, została pobrana od niej również krew do badania.

Kolejny zatrzymany za jazdę na „podwójnym gazie” to 25-letni mieszkaniec powiatu, który jechał motorowerem. Badanie wykazało, że miał 0,2 promila. Ponadto nie posiadał uprawnień do kierowania.

Skrajną nieodpowiedzialnością wykazał się 45-letni kierowca chevroleta, który kilka minut przed godziną 23:00 przyjechał do sklepu po alkohol, a na pokładzie auta miał dwoje małoletnich dzieci w wieku 9 i 11 lat. Mężczyzna miał problem z utrzymaniem się „na własnych nogach” i był agresywny. W trakcie czynności, po sprawdzeniu jego stanu trzeźwości okazało się, że miał ponad 2 promile alkoholu. Ponadto był poszukiwany listem gończym.

(Źródło: KPP Giżycko)

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze