Giżyccy policjanci w ciągu 4 dni zatrzymali 5 poszukiwanych osób

0

W trakcie kilku dni policjanci z zespołu poszukiwań oraz referatu patrolowo – interwencyjnego KPP Giżycko zatrzymali pięć osób poszukiwanych do odbycia kary za przestępstwa, których dopuścili się w przeszłości. 

Pierwszy z poszukiwanych wpadł 31 lipca w miejscowości Ruda (gmina Miłki). Policjanci zauważyli mężczyznę, który według posiadanych informacji, ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. 39-latek na widok radiowozu zaczął uciekać, jednak po chwili pościgu został zatrzymany przez funkcjonariuszy. Mężczyzna ma na swoim koncie przestępstwa przeciwko mieniu, karany był także za kradzieże z włamaniem. W celi spędzi najbliższe 2 lata i 2 miesiące.

W poniedziałek (01.08.) mundurowi ustalili, że na terenie Miłek może przebywać inny poszukiwany mężczyzna. Policjanci potwierdzili swoje przypuszczenia i zatrzymali 36-latka na ulicy. Mężczyzna został skazany na karę 212 dni pozbawienia wolności za uchylanie się od płacenia alimentów.

2 sierpnia stróże prawa zatrzymali kolejnych dwóch poszukiwanych mężczyzn. Jeden z nich na widok radiowozu ukrył się w krzakach. Policjanci rozpoznali poszukiwanego mężczyznę i doprowadzili do komendy. Za 57-latkiem był wydany nakaz aresztowania celem odbycia kary 181 dni pozbawienia wolności za przestępstwo przeciwko mieniu. Drugi zatrzymany tego dnia to 39-latek skazany m.in. za kradzieże z włamaniem. Policjanci zastali poszukiwanego w miejscu zamieszkania. Mężczyzna ma do odsiadki karę 2 lat pozbawienia wolności.

W środę (03.08.) giżyccy mundurowi zatrzymali na terenie Warszawy kobietę, która poszukiwana była listem gończym celem odbycia kary 182 dni pozbawienia wolności. 39-latka skazana została w przeszłości za czyn z art. 160 § 2 kk. 

Wszystkie zatrzymane osoby zostały przewiezione do aresztu lub zakładu karnego, gdzie odbędą zasądzone kary.

(źródło: KPP Giżycko)

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze