Giżyccy policjanci rozpoczęli działania prewencyjno-kontrolne w ramach ogólnopolskiej akcji „Bezpieczne Wakacje 2020”. W realizacji zadań biorą udział zarówno policjanci wydziału prewencji i ruchu drogowego, jak i służby kryminalnej.

Działania prewencyjne

„Służby będą podejmowały zadania prewencyjne, profilaktyczne, informacyjne i kontrolne, aby zapewnić bezpieczeństwo dzieciom i młodzieży”.

Kontrole i nadzór nad ruchem drogowym, prowadzony będzie na terenie różnych dróg powiatu giżyckiego, ze szczególnym uwzględnieniem miejscowości o zwiększonym ruchu turystycznym, podczas weekendowych wyjazdów i powrotów.

Kontrole trzeźwości

Policjanci sprawdzać będą trzeźwość kierujących, prowadzone będą kontrole prędkości oraz przestrzegania przepisów dotyczących używania pasów bezpieczeństwa i przewozu dzieci. Ponadto policjanci eliminować będą z dróg kierowców, którzy rażąco naruszą zasady bezpieczeństwa. Pod policyjnym nadzorem znajdą się także piesi i rowerzyści.

Kąpieliska

„Podczas patroli w rejonie jezior i zbiorników wodnych funkcjonariusze zwracać będą uwagę na dzieci pozostające bez opieki rodziców, a także będą interweniować wobec osób kąpiących się w miejscach, gdzie kąpiel jest zakazana”.

Czas wakacyjny, to także działania profilaktyczno-edukacyjne, adresowane do wszystkich grup wiekowych, w związku z tym podczas wakacyjnych spotkań z dziećmi w ramach kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo …”, funkcjonariusze promować będą bezpieczeństwo na drodze, w domu oraz nad wodą.

Międzysąsiedzka pomoc

„Apelujemy także o właściwe zabezpieczenie mienia podczas urlopowych wyjazdów, jednym z najskuteczniejszych sposobów ochrony domu i mieszkania jest czujna, międzysąsiedzka pomoc”.

Kontrole autokarów

Policjanci, jak co roku podczas wakacji będą prowadzić kontrole autobusów, przed wyjazdami na wypoczynek.

„Przypominamy rodzicom i opiekunom grup wyruszających autokarami na letni wypoczynek, aby zgłaszali wyjazdy do Referatu Ruchu Drogowego giżyckiej policji pod numer telefonu: 47 735 22 56 lub do oficera dyżurnego 47 735 22 00. W pilnych przypadkach, np. w przypadku podejrzenia nietrzeźwości kierowcy, kontrolę należy zgłosić pod numer alarmowy 112 wtedy czynności zostaną przeprowadzone niezwłocznie.

Beztroska zabawa na placu zabaw, nad wodą, w przydomowym basenie, ale również w Internecie, może zakończyć się źle, dlatego apelujemy o zapewnienie dzieciom odpowiedniej opieki, przypomnienie im ważnych zasad bezpieczeństwa, sposobów postępowania oraz numerów telefonów do służb ratunkowych.

Infolinie

116 111 – infolinia telefoniczna dla dzieci i młodzieży, które potrzebują wsparcia, opieki lub ochrony.

Zapraszamy także do korzystania z takich aplikacji jak: Moja Komenda, Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa czy RSO.

Źródło: KPP Giżycko

- R e k l a m a -
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze