Giżyccy policjanci rozmawiali z przedszkolakami o bezpieczeństwie

0

Giżyccy policjanci spotykają się z przedszkolakami. Jest to znakomita okazja do przypomnienia dzieciom zasad bezpieczeństwa oraz prawidłowych zachowań w różnych sytuacjach i miejscach. Ponadto można porozmawiać na temat zawodu policjanta.

W trosce o bezpieczeństwo najmłodszych policjanci przeprowadzają spotkania z przedszkolakami. Podczas pogadanek funkcjonariusze uczą dzieci, jak należy postępować, aby uniknąć zagrożeń.

W poniedziałek (21 listopada) st. asp. Mariola Jagodzińska Kierownik Rewiru Dzielnicowych oraz sierż. szt. Zbigniew Kamiński Asystent Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego giżyckiej komendy spotkali się z dziećmi z Przedszkola Miejskiego nr 1.

Podczas rozmowy, funkcjonariusze tłumaczyli najmłodszym, jak ostrożnie zachowywać się w różnych miejscach. Uwagę skupili głównie na zasadach bezpieczeństwa na drodze. Opowiadali, jak należy przechodzić przez jezdnię oraz dlaczego powinno się nosić elementy odblaskowe, szczególnie podczas jesiennych spacerów z rodzicami.

Funkcjonariusze przestrzegali dzieci przed rozmową z nieznajomym oraz przed oddalaniem się od opiekunów. Kolejnym tematem było odpowiednie zachowanie w przypadku kontaktu ze zwierzętami. Serż. szt. Zbigniew Kamiński przeczytał również dzieciom jedną z historyjek o bezpieczeństwie z książeczki dla dzieci „Na ratunek Poli”.

Podczas takich spotkań dzieci zadają dużo pytań na temat zawodu policjanta. Jest to więc znakomita okazja, aby opowiedzieć o zadaniach, jakie na co dzień wykonują funkcjonariusze.

Na zakończenie zajęć policjanci otrzymali od przedszkolaków piękne, własnoręcznie wykonane laurki z podziękowaniami.

Źródło: KPP Giżycko

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze