Giżyccy policjanci rozdają odblaski

0

Dni stają się coraz krótsze, a warunki drogowe coraz gorsze. Dlatego w trosce o bezpieczeństwo najmłodszych uczestników ruchu drogowego, policjanci dbają o to, by byli oni wyposażeni w niezbędne na drodze odblaski. W ramach akcji „Świeć Przykładem” giżyccy policjanci rozdali uczniom odblaski na przystankach autobusowych.

Zderzenie pieszego z samochodem lub innym pojazdem mechanicznym ma zazwyczaj tragiczne skutki. Dlatego policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Giżycku dzisiejszym (31.10.2017) rankiem, wyruszyli na drogi powiatu giżyckiego celem przekazania elementów odblaskowych napotkanym młodym pieszym. W tym dniu każdy uczeń, który czekał na przyjazd autobusu szkolnego, otrzymał od policjantów kolorowe, błyszczące odblaski. Aby zawsze byli widoczni na drodze i chronili swoje życie. Funkcjonariusze również przypominali o tym, że w czasie złej widoczności, gdy pieszy ma na sobie ubranie w ciemnych, szaro-czarnych kolorach i nie posiada na wierzchniej odzieży odblasków, kierowca dostrzega go z dużym opóźnieniem. Pieszy w ciemnościach widzi reflektory samochodu nawet z odległości kilku kilometrów, a kierowca dostrzega pieszego jak zauważy jego sylwetkę w zasięgu świateł samochodu. Odblask to niezwykle ważny element ich bezpieczeństwa. Kierowca może dostrzec osobę używającą odblasków z odległości nawet 140 metrów, co pozwala na szybką i prawidłową reakcję.

Do akcji giżyckich policjantów włączyło się Biuro Promocji Urzędu Miejskiego w Giżycku oraz przedstawiciele salonów samochodowych z powiatu giżyckiego, którzy przekazali elementy odblaskowe i życzą wszystkim uczniom Bezpiecznej drogi do szkoły.

KPP Giżycko (ICH)

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze