Giżyccy policjanci pomagają na granicy

3

Policjanci z Warmii i Mazur aktywnie uczestniczą w działaniach na wschodniej granicy naszego kraju. Z pomocą ruszyli także funkcjonariusze z giżyckiej drogówki.

Mundurowi z giżyckiej drogówki wspierają swoich kolegów i koleżanki z jednostki policji w Chełmie.

Policjanci, dbają o bezpieczeństwo na drogach, ich udrożnieniu i utrzymaniu płynności ruchu tak, aby każdy dojechał do celu cały i zdrowy. W czasie służby na drodze nie odwracają wzroku, pomagają tam, gdzie ta pomoc jest potrzebna. Pełniąc służbę przy przejściu granicznym w Dorohusku, pomogli także w rozładowaniu darów dla uchodźców, które zostały przekazane przez francuskich żołnierzy– przekazują funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Giżycku 

Każdego dnia pomocą służą również dzielnicowi, którzy w swoim rejonie mają uchodźców znajdujących się na terenie naszego powiatu. 

Podczas spotkań z Ukraińcami przestrzegają ich przed ewentualnymi zagrożeniami, z jakimi może się spotkać osoba będąca w trudnym położeniu życiowym, dodatkowo nieznająca języka. Tłumaczą jak bezpiecznie zorganizować transport do wybranego przez siebie docelowego miejsca. Zalecają, aby swoje plany konsultować z opiekunami placówek, w których obecnie mieszkają oraz przestrzegają przed przyjmowaniem ryzykownych ofert pracy od niepewnych osób. – dodają giżyccy policjanci 

Policjanci ostrzegają także przed przekazywaniem obcym osobom, które nie reprezentują państwowych i samorządowych instytucji, oryginałów dokumentów i telefonów.

fot. KPP Giżycko
fot. KPP Giżycko

(źródło: KPP Giżycko)

Subskrybuj
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Stopwar
Stopwar
16 marca 2022 15:15

To są w Giżycku uchodźcy czy nie?bo jeszcze niedawno bylo qlosno że jednak uchodźcy zawrócili autobus jadący do Giżycka, czyli jak tu niby przybyli, a to nie są przypadkiem Ukraińcy od dawno zarobkujacy w Polsce?

Www
Www
odpowiedział na komentarz  Stopwar
16 marca 2022 15:33

Pełno ich jest. Na cos na pewno są

g
g
odpowiedział na komentarz  Stopwar
16 marca 2022 21:45

Do nas nawet uchodźcy nie chcą przyjechać