Giżyccy policjanci podsumowali weekend: wypadek, kolizje i przekroczenia prędkości

3

W trakcie długiego weekendu giżyccy policjanci pracowali na miejscu 5 kolizji i 1 wypadku drogowego. Mundurowi przeprowadzili także 101 kontroli drogowych.

Do wypadku drogowego z udziałem dwóch pojazdów doszło 2 czerwca na trasie Piękna Góra – Wrony (DW 592). Wypadek na trasie Piękna Góra-Wrony. Zderzyły się dwa samochody [CZYTAJ ARTYKUŁ]

Do drugiego groźnego zdarzenia doszło również w niedzielę kilka minut po godzinie 15:00 w miejscowości Siedliska (gmina Wydminy). Z ustaleń policjantów wynika, że kierująca vw golfem, poruszająca się w kierunku Wydmin, zauważyła jadący z naprzeciwka z dużą prędkością pojazd. Kobieta zjechała na pobocze, wpadła w poślizg i straciła panowanie nad pojazdem, w wyniku czego auto dachowało. Kierująca vw podróżowała z 4-letnią córką. Dziewczynka po konsultacji lekarskiej została przekazana pod opiekę rodziny. Natomiast kobieta z bólem kręgosłupa została przetransportowana do szpitala w Giżycku. 

fot. KPP Giżycko

Ponadto policjanci w trakcie minionego weekendu przeprowadzili 101 kontroli drogowych. 53 kierowców przekroczyło znacznie prędkość, za co zostali ukarani mandatami karnymi i otrzymali punkty karne. Na 80 przebadanych kierowców na stan trzeźwości, wszyscy byli trzeźwi. W ręce policjantów wpadł 1 kierowca posiadający aktywny zakaz prowadzenia pojazdów oraz 1 kierowca bez uprawnień. Trafili się również kierowcy, którzy nie korzystali z pasów bezpieczeństwa i nieprawidłowo wykonywali manewr wyprzedzania. Funkcjonariusze zatrzymali także 10 dowodów rejestracyjnych: 5 za niewłaściwy stan techniczny pojazdu oraz 5 za brak badań technicznych.

(źródło: KPP Giżycko)

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

3 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Szacunek dla ludzi

Spokojnie ważne że nie było tłumu bo oficer rozładowywał towarzystwo

Bystander

Mam nadzieję, że uda się znaleźć sprawcę wypadku. Dla Twojej wiadomości, zostawiłeś 4 letnią dziewczynkę i jej młodą matkę bez ŻADNEJ pomocy, w wydachowanym pojeździe..

Tadd

Odnośnie Pani z VW. Kolejny przykład, że warto zainwestować w dobrą kamerę.