Giżyccy policjanci podsumowali świąteczny weekend na drogach powiatu

3

Święta Wielkanocne za nami. Od piątku (29 marca) giżyccy policjanci zatrzymali 8 nietrzeźwych kierujących, w tym 2 pijanych rowerzystów, a także 2 kierujących na zakazie. Policjanci przeprowadzili łącznie 144 kontrole drogowe, zatrzymali także 48 kierowców, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość.

Okres świąt na drogach powiatu giżyckiego był dla policjantów bardzo pracowity. W trakcie realizacji czynności, policjanci przeprowadzili łącznie 144 kontrole drogowe, zatrzymali 48 kierowców, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość, 5 kierowcom zatrzymano dowody rejestracyjne za brak badań technicznych pojazdu. Na 121 przebadanych kierujących na stan trzeźwości 8 z nich było pijanych, w tym dwóch rowerzystów. W ręce policjantów wpadło także 2 kierujących, którzy postanowili prowadzić pojazd, posiadając aktywny zakaz prowadzenia pojazdów.

Pierwszy z nietrzeźwych kierowców został ujęty przez świadków w Giżycku. Jak relacjonowali świadkowie, kierowca opla od miejscowości Spytkowo w kierunku Giżycka, podczas jazdy jechał środkiem jezdni, na zakręcie wyprzedzał inne pojazdy. Wszystko wskazywało na to, że może być pijany. Kiedy kierowca opla zatrzymał się przed jednym ze sklepów, świadkowie odebrali mu kluczyki i powiadomili policjantów. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że 60-letni kierujący miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Kierowca jechał z 51-letnia pasażerką.

Drugi z pijanych kierowców również został zatrzymany przez świadków. Do zdarzenia doszło w Giżycku na ul. Kościuszki. Jak relacjonowali świadkowie, kierowca opla będąc na skrzyżowaniu i wykonując manewr skrętu w prawo, zjechał na chodnik, gdzie uderzył w słup sygnalizatora. Na szczęście osoby, które oczekiwały na przejście, zdążyły się odsunąć z miejsca i uniknęły potrącenia. Z relacji wynika również, że kierowca wyszedł z pojazdu i prosił przechodni o pomoc w wypchnięciu pojazdu, którym chciał odjechać z miejsca. Z uwagi na widoczny stan nietrzeźwości kierowca opla został ujęty przez świadka i przekazany funkcjonariuszom policji. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że 36-letni kierowca miał 3 promile alkoholu w organizmie.

Trzeci z kierowców nie zastosował się do znaku „STOP”. Kiedy policjanci wydali wyraźny sygnał do zatrzymania się, kierowca nie reagował i oddalał się ulicami Giżycka. Podając komunikat innym patrolom policyjnym, uciekający kierowca skody został zatrzymany na terenie Centrum Handlowego. 42-letni kierowca porzucił auto za jednym z punktów handlowych, pasażerowie uciekli i ukryli się w placówce handlowej, a sam kierowca uciekając przez ogrodzenie, został zatrzymany przez policjantów. W trakcie czynności okazało się, że kierujący nie posiadał uprawnień i miał aktywny zakaz prowadzenia pojazdów. W związku z podejrzeniem kierowania pod działaniem alkoholu bądź środków odurzających od kierowcy została pobrana krew. Ponadto w trakcie wykonywania czynności służbowych w związku z zabezpieczeniem pojazdu policjanci zauważyli innego kierowcę, który na parkingu Centrum Handlowego „kręcił tzw. bączki”, wprowadzał pojazd w poślizg. Policjant, który wykonywał czynności po cywilnemu, podszedł do kierującego BMW i polecił zatrzymanie się oraz okazanie dokumentów. Mężczyzna był opryskliwy i wulgarny oświadczył, że okaże dokumenty umundurowanym policjantom. Wezwany na miejsce patrol prewencji wylegitymował kierującego BMW i sprawdził jego stan trzeźwości, okazało się, że miał 2 promile alkoholu w organizmie. Stracił prawo jazdy, odpowie również za wykroczenie.

Kolejni dwaj nietrzeźwi kierowcy zostali zatrzymani w miejscowości Piękna Góra i w Giżycku na ul. Dąbrowskiego. 74-letni kierowca opla, który jechał przez m. Piękna Góra miał blisko 0,5 promila alkoholu w organizmie. Natomiast zatrzymany do kontroli w Giżycku na ul. Dąbrowskiego kierowca również opla miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Kierowca nie kwestionował swojego zachowania, oświadczył, że odwoził do domu kuzyna. 42-latek stracił prawo jazdy.

(źródło: KPP Giżycko) 

Subskrybuj
Powiadom o
guest

3 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Uon sam

4 x opel, haha xD

Wrrr

nie pomagają nawet kary .. i tak narąbani jeżdżą 3 promile … Paranoja

Megi

też jestem w szoku, że są jeszcze ludzie, którzy jeżdżą z takim stężeniem alko we krwi