Giżyccy policjanci podsumowali miniony weekend

4

Co prawda nie doszło do poważnego w skutkach wypadku drogowego, jednak funkcjonariusze interweniowali wobec kierowcy, który jechał po spożyciu alkoholu, ujawnili kolejnego pirata drogowego i pracowali na miejscu zdarzenia, gdzie 18-letni kierowca swoją brawurową jazdę zakończył w wejściu do sklepu.

Początek kolejnego wakacyjnego weekendu, 14 lipiec 2018 r. kilka minut po godzinie 3:00 funkcjonariusze otrzymali zgłoszenie, że w Giżycku na ulicy Wilanowskiej w drzwi wejściowe wjechał samochód osobowy. Patrol policji, który pojechał na miejsce zdarzenia potwierdził zniszczone wejście do sklepu „Biedronka”, ale samochodu i kierowcy już nie było. Po opatrolowaniu terenu, policjanci zauważyli rozbite auto marki Peugeot oraz stojącego przy nim młodego mężczyznę. Podczas rozmowy 18-latek przyznał się, że to właśnie on wjechał w drzwi wejściowe sklepu. Kierowca jechał wspólnie ze znajomymi, kiedy był na łuku drogi, a zapewne jechał z dużą prędkością, w pewnym momencie nie zapanował nad autem i swoją jazdę zakończył w wejściu do sklepu. Po całym zdarzeniu pasażerowie uciekli, a sam kierowca przed obawą czekających go konsekwencji  w efekcie tez postanowił uciec z miejsca zdarzenia. A może nikt nie zauważy. Teraz młody kierowca będzie odpowiadał za spowodowanie zagrożenia w bezpieczeństwie ruchu drogowego.

Sobotni ranek (14.07.2018 r.) nie był szczęśliwy dla kierującego pojazdem marki Opel. 28-letni kierowca, mieszkaniec Rynu wsiadł za kierownicę po spożyciu alkoholu. Kierowca do kontroli został zatrzymany w Giżycku na ulicy Moniuszki. Podczas kontroli stanu trzeźwości, wynik badania alkomatem wskazał, że miał 0,22 promila alkoholu w organizmie. Kierowca z miejsca kontroli do domu musiał wrócić na piechotę lub prosić o pomoc znajomych.

Brawurową jazdą popisał się też kierowca VW Sharana, który w Giżycku ulicy Obwodowej pędził z prędkością ponad 100 km/h. 28-letni kierowca został zatrzymany do kontroli drogowej i rozliczony. Jak stanowią przepisy, kierowca stracił prawo jazdy na okres 3 miesiące i przyjął od funkcjonariuszy mandat karny w wysokości 400 złotych oraz otrzymał 10 pkt. karnych.

KPP Giżycko

Subskrybuj
Powiadom o
guest

4 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
kornel

raczej ci po alko zapominaja o Yanosiku. Trudno policja ich wylapie i bedzie ich mniej na dorgach

lux

Oraz bmw na drzewie w Cankach…

kiko

Ale co zarobili na kontrolach drogowych to ich, sam przejeżdząłem i yanosik uratował

Ryś

Jak on do tej Biedronki wjechał to pojęcia nie mam