Giżyccy policjanci podsumowali miniony weekend

0

W trakcie minionego weekendu giżyccy policjanci zatrzymali trzech nietrzeźwych kierujących. W „ręce” policjantów wpadł także mężczyzna posiadający narkotyki oraz mężczyzna poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności.

Pierwszy z nietrzeźwych kierowców został zatrzymany w Giżycku na ul. Mazurskiej. Do kontroli drogowej policjanci przystąpili kilka minut po północy z 28/29 stycznia br. W trakcie sprawdzania stanu trzeźwości 26-letniego kierowcy okazało się, że miał blisko 1 promil alkoholu w organizmie.

Kolejny nietrzeźwy kierowca to 42-letni mieszkaniec Giżycka, który został zatrzymany do kontroli drogowej w Giżycku na ul. Rolniczej. W trakcie wykonywania czynności, po sprawdzeniu stanu trzeźwości kierowcy okazało się, że miał także blisko 1 promil alkoholu w organizmie. Kierowca jechał z pasażerami, jeden z nich posiadał przy sobie środki odurzające w postaci amfetaminy. Zarówno kierowca, jak i pasażer zostali przewiezieni do jednostki policji, gdzie policjanci wykonali dalsze czynności z zatrzymanymi mężczyznami.

Trzeci nietrzeźwy kierowca został zatrzymany w miejscowości Spytkowo (gmina Giżycko). 22-letni kierowca „wydmuchał” ponad 0,5 promila alkoholu.

Policjanci giżyckiej drogówki realizują czynności na drodze w miejscowości Staświny (gmina Miłki), zauważyli mężczyznę, który według ich oceny był poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności. Funkcjonariusze nie pomylili się, po sprawdzeniu danych mężczyzny w policyjnych systemach potwierdziło się, że 49-latek jest poszukiwany nakazem doprowadzenia wydanym przez sąd w Białymstoku celem odbycia kary pozbawienia wolności w wymiarze 7 miesięcy za przestępstwo znęcania się nad osobą najbliższą.

Natomiast mężczyzna z narkotykami został zatrzymany w piątek (27.01.) na jednej z ulic w Giżycku. 32-latek na widok policjantów nerwowo się zachowywał, po przeprowadzeniu kontroli osobistej okazało się, że miał przy sobie woreczek strunowy z zawartością białego proszku. Badanie testerem narkotykowym potwierdziło, że to amfetamina.

Teraz nietrzeźwi kierowcy i zatrzymani mężczyźni z narkotykami wytłumaczą się przed sadem.

Źródło: KPP Giżycko

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze