Giżyccy policjanci podsumowali długi majowy weekend

0

W długi majowy weekend giżyccy stróże prawa w trakcie wykonywania obowiązków służbowych ujawnili 2 nietrzeźwych kierujących. Rekordzista to 22 – letni mieszkaniec Łodzi, który został zatrzymany przez funkcjonariuszy w piątek 4 maja br. w miejscowości Kruklanki na ulicy Dworcowej jak kierował samochodem Fiatem Punto. Po przebadaniu mężczyzna w organizmie miał ponad 2,5 promila alkoholu. Drugi z kierowców mając ponad 1 promil alkoholu w organizmie jadąc Oplem Movano potracił rowerzystkę.

Giżyccy policjanci podczas długiego weekendu majowego pracowali na miejscu dwóch wypadków drogowych. Do pierwszego doszło w środę 2 maja br około godz: 13:00 przed m. Wydminy. Funkcjonariusze wstępnie ustalili, że kierujący VW Golfem jadąc prostym odcinkiem drogi w kierunku Giżycka, wykonując manewr skrętu w lewo został uderzony w tył pojazdu przez jadące za nim Volvo. W wyniku uderzenia dwa pojazdy wpadły do rowu. Obaj kierowcy jechali sami i byli trzeźwi. Do szpitala w Giżycku trafił kierowca Vw Golfa, po konsultacji okazało się, że ma złamany obojczyk. Droga na czas czynności była całkowicie zablokowana przez dwie godziny. Policjanci organizowali objazdy dla kierowców.

Do drugiego wypadku doszło w niedzielę 6 maja br, około godz: 16:00 przed m. Kożuchy gm. Giżycko. Tam kierujący Oplem Movano jadąc w stronę Giżycka na łuku drogi w prawo zjechał na przeciwległy pas ruchu i potrącił rowerzystkę, a następnie uderzył w przydrożne drzewo. Mieszkanka Giżycka, która jechała rowerem została przetransportowana do szpitala w Olsztynie, gdzie po konsultacji lekarskiej okazało się, że doznała złamania kości udowej. Natomiast kierujący Oplem został przebadany na zawartość alkoholu w organizmie, gdzie wynik wskazał ponad 1 promil alkoholu. Kierowca również trafił do szpitala ze złamanym obojczykiem.

Nieodpowiedzialnym kierowcą okazał się również kierowca Fiata Punto, który został zatrzymany do kontroli drogowej w piątek 4 maja br w m. Kruklanki na ulicy Dworcowej. Kierowca jechał z pasażerką i dwójką dzieci w wieku 10 lat. Po przeprowadzonym badaniu na zawartość alkoholu w organizmie okazało się, że kierowca ma ponad 2,5 promil. 22 – letni kierujący autem został zatrzymany i przewieziony do Komendy Powiatowej Policji w Giżycku, gdzie noc spędził w policyjnym areszcie.

W związku z powyższym Policja ponownie „APELUJE” do wszystkich kierowców o zachowanie rozsądku i o to by pamiętać , że po wypiciu alkoholu nie należy prowadzić żadnego pojazdu samochodu , roweru, motocykla !!!!!! Pamiętajmy , że kierowanie wszelkimi pojazdami na ,, podwójnym gazie ,, jest zabronione nie tylko przepisami prawa ale także zagraża życiu i zdrowiu kierującego ale także stwarza zagrożenie dla innych użytkowników dróg. Brak rozsądku i wyobraźni wśród kierowców był już wiele razy przyczyną tragedii, dlatego pamiętajmy i myślmy o konsekwencjach przed , a nie po fakcie…

KPP Giżycko

 

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze