Giżyccy policjanci oddali krew potrzebującym

0

Pierwszego dnia marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” – święto ustanowione na cześć żołnierzy zbrojnego podziemia, którzy przelali krew w obronie niepodległości naszego kraju. Funkcjonariusze z garnizonu warmińsko-mazurskiej policji, by oddać hołd tym żołnierzom, biorą aktywny udział w akcji krwiodawstwa „SpoKREWnieni służbą”, nad którą patronat objął Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji.

„SpoKREWnieni służbą” to akcja, której celem jest oddanie hołdu Żołnierzom Wyklętym i „przelanie” własnej krwi w szczytnym celu. Biorą w niej udział funkcjonariusze służb podległych Ministrowi Spraw Wewnętrznych i Administracji, który objął nad nią patronat. Akcja potrwa kilka tygodni, a rozpoczyna się z początkiem marca – w Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”, święto państwowe obchodzone corocznie 1 marca, poświęcone pamięci żołnierzy antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia, ustanowione na mocy ustawy z dnia 3 lutego 2011 roku.

Również funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Giżycku aktywnie włączyli się w akcję krwiodawstwa. Policjanci w Terenowym Oddziale RCKiK, gdzie po wypełnieniu krótkiego kwestionariusza i kilkuminutowym badaniu usiedli na fotelach i oddali po 450 ml krwi.

Źródło: KPP Giżycko

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze