Giżyccy policjanci na obozach i koloniach rozmawiają o bezpieczeństwie

0

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Giżycku w ramach działań pn. „Bezpieczne Wakacje 2019” spotykają się z dziećmi, które wypoczywają w ramach różnych zorganizowanych form wypoczynku. Funkcjonariusze ostrzegają i informują o zagrożeniach jakie mogą czyhać na młodych ludzi. A wszystko po to, aby najmłodsi bezpiecznie spędzili wakacje.

Giżyccy policjanci wspólnie z przedstawicielem Sanepidu w Giżycku od początku wakacji odwiedzają dzieci przebywające na obozach, koloniach i półkoloniach zorganizowanych na terenie powiatu giżyckiego.

Podczas spotkań funkcjonariusze rozmawiają z najmłodszymi o tym, jak powinni się zachowywać w różnych sytuacjach i okolicznościach, aby bezpiecznie spędzić czas wolny od nauki i szkolnych obowiązków.

Policjanci informują o zasadach bezpiecznego przebywania nad wodą i w wodzie oraz o przestrzeganiu przepisów ruchu drogowego.

Funkcjonariusze podejmują również temat bezpieczeństwa dziecka podczas prac polowych, a w rozmowach z młodzieżą realizują założenia kampanii pn. „Narkotyki i dopalacze zabijają” i w związku z tym mówią o zagrożeniach wynikających z kontaktu ze środkami psychoaktywnymi. Tematem edukacyjnych spotkań jest także problem cyberprzemocy i kwestia odpowiedzialności nieletnich w myśl Ustawy o postępowaniu w sprawach nieletnich.

Źródło: KPP Giżycko

 

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze