Giżyccy policjanci apelują- pomóżmy bezdomnym przetrwać trudny czas

0

Coraz krótsze dni i coraz niższe temperatury. To początek trudnego czasu dla osób bezdomnych i bezradnych. Nie bądźmy obojętni, pamiętajmy, że nasza pomoc może uratować im życie. Korzystajmy również z aplikacji Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Nadszedł okres jesieni, a wraz z nim coraz chłodniejsze dni i noce. Giżyccy policjanci apelują do mieszkańców całego powiatu o zwracanie uwagi na osoby bezdomne oraz potrzebujące pomocy. Czasami wystarczy jeden telefon, aby uratować komuś życie. Wszystkie zgłoszenia można kierować pod alarmowe numery Policji 997 oraz 112.

Zwracamy się z prośbą o przekazywanie nam informacji o osobach bezdomnych, a także samotnych, które wymagają pomocy. Nasze służby patrolowe zareagują na każde wezwanie. Policja współpracuje z przedstawicielami pomocy społecznej, noclegowniami oraz Strażą Miejską. Podczas patroli funkcjonariusze kontrolują miejsca, gdzie mogą przebywać osoby bezdomne. Osoby zagrożone wychłodzeniem odwożone są do domów, noclegowni, ośrodków pomocy społecznej oraz jednostki Policji. W tym szczególnym czasie nawet drobne zaniechanie może doprowadzić do tragedii. Wypity alkohol sprawia, że odczuwanie zimna jest inne i osoby odurzone alkoholem pozostając zbyt długo na zewnątrz mogą narazić się na wyziębienie organizmu.

Jeżeli sami Państwo nie jesteście w stanie pomóc takim osobom, poinformujcie służby.

Wszystkie zgłoszenia można kierować pod alarmowe numery Policji 997 lub 112

KPP Giżycko

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze