Gimnazjaliści mają pomysł na biznes

0

Uczniowie z gimnazjum w Wilkasach wykazują się kreatywnością w różnych dziedzinach. Mikołaj Ejsmont, Wojtek Lula, Klaudia Kmit i Zuzia Prażmo wzięli udział w I Wojewódzkim Konkursie Ekonomicznym „Moja firma, moja przyszłość” organizowanym przez Wydział Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie Gimnazjum Publiczne im. Marii Zientary-Malewskiej w Dywitach  we współpracy z Warmińsko-Mazurskim Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli w Olsztynie oraz Warmińskim Bankiem Spółdzielczym w Jonkowie.

Rywalizację podzielono na cztery etapy. Pierwszym był test wiedzy ekonomicznej. Na drugi uczniowie wybrali się do Olsztyna, gdzie wysłuchali cyklu wykładów z zakresu ekonomii. Trzecia część wymagała pomysłowości i długotrwałej pracy, należało bowiem napisać biznesplan, planując swoją przyszłą firmę.

Wszyscy nasi uczniowie zostali zakwalifikowani do czwartego etapu, czyli prezentacji swojej pracy przed komisją, składającą się z wykładowców Wydziału Nauk Ekonomicznych UWM w Olsztynie. Niestety z przyczyn osobistych dziewczęta nie pojechały na tę część konkursu. Natomiast Wojtek i Mikołaj zaprezentowali się fantastycznie. Ich pomysł założenia Mazurskiego Centrum Rękodzieła wzbudził zainteresowanie komisji konkursowej, która przyznała chłopcom zaszczytne drugie miejsce wśród trzynastu drużyn.


Gratulujemy!

 

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze