Gimnazjaliści mają pomysł na biznes

0

Uczniowie z gimnazjum w Wilkasach wykazują się kreatywnością w różnych dziedzinach. Mikołaj Ejsmont, Wojtek Lula, Klaudia Kmit i Zuzia Prażmo wzięli udział w I Wojewódzkim Konkursie Ekonomicznym “Moja firma, moja przyszłość” organizowanym przez Wydział Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie Gimnazjum Publiczne im. Marii Zientary-Malewskiej w Dywitach  we współpracy z Warmińsko-Mazurskim Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli w Olsztynie oraz Warmińskim Bankiem Spółdzielczym w Jonkowie.

Rywalizację podzielono na cztery etapy. Pierwszym był test wiedzy ekonomicznej. Na drugi uczniowie wybrali się do Olsztyna, gdzie wysłuchali cyklu wykładów z zakresu ekonomii. Trzecia część wymagała pomysłowości i długotrwałej pracy, należało bowiem napisać biznesplan, planując swoją przyszłą firmę.

Wszyscy nasi uczniowie zostali zakwalifikowani do czwartego etapu, czyli prezentacji swojej pracy przed komisją, składającą się z wykładowców Wydziału Nauk Ekonomicznych UWM w Olsztynie. Niestety z przyczyn osobistych dziewczęta nie pojechały na tę część konkursu. Natomiast Wojtek i Mikołaj zaprezentowali się fantastycznie. Ich pomysł założenia Mazurskiego Centrum Rękodzieła wzbudził zainteresowanie komisji konkursowej, która przyznała chłopcom zaszczytne drugie miejsce wśród trzynastu drużyn.


Gratulujemy!

 

Zostaw odpowiedź

Dodaj komentarz jako pierwszy!

avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o