GDDKiA podsumowała mijający rok na drogach krajowych Warmii i Mazur

0

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podsumowała mijający rok. Jak czytamy w komunikacie, był on przełomowy dla dwóch dużych projektów na etapie przygotowawczym.

Złożony został wniosek o wydanie decyzji środowiskowej dla budowy S16 Mrągowo – Ełk oraz zakończyły się prace nad Studium korytarzowym dla drogi ekspresowej S5 Ostróda – Nowe Marzy.

GDDKiA kontynuuje zadania z rządowego Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2014-2023 (z perspektywą do 2025 r.). W tym roku prace budowlane i projektowe prowadzone były na odcinkach o łącznej długości 107 km, a dodatkowo olsztyński oddział GDDKiA nadzoruje realizację czterech odcinków drogi ekspresowej S7 o łącznej długości 71 km. Wartość realizowanych prac to ok. 5 mld 400 mln zł.

Wśród prowadzonych wciąż inwestycji są:

  • droga ekspresowa S61 Szczuczyn – Ełk Południe – Wysokie – Raczki,
  • droga ekspresowa S7 Napierki – Mława – Strzegowo – Pieńki – Płońsk,
  • droga ekspresowa S5 Ornowo – Wirwajdy,
  • droga ekspresowa S16 Borki Wielkie – Mrągowo
  • obwodnica Nowego Miasta Lubawskiego na krajowej 15.

W przygotowaniu są dwa duże projekty inwestycyjne. Są to prace nad dokumentacją dróg ekspresowych S16 Mrągowo – Orzysz – Ełk i S5 Ostróda – Nowe Marzy.

Na Warmii i Mazurach w ramach rządowego Programu budowy 100 obwodnic przygotowywanych jest pięć inwestycji. Są to obwodnice Pisza, Smolajn, Gąsek, Szczytna oraz Olsztyna i Dywit. Na najbardziej zaawansowanym etapie spośród warmińsko-mazurskich obwodnic jest realizacja obwodnic Smolajn oraz Gąsek.

Źródło: GDDKiA Olsztyn 

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze