Funkcjonariusze Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej ujawnili wyroby tytoniowe bez obowiązujących znaków skarbowych akcyzy o wartości ponad 40 000 zł.

Nielegalne papierosy ujawniono na drogowych przejściach granicznych pozostających w zasięgu służbowej odpowiedzialności W-MOSG oraz na terenie Warmii i Mazur.

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Bezledach (2 lutego) zatrzymali w powiecie lidzbarskim samochód osobowy marki BMW, w którym pod siedzeniami i maską silnika znajdowały się wyroby tytoniowe bez obowiązujących znaków skarbowych akcyzy.  Łącznie zdeponowano 15 000 sztuk nielegalnych papierosów o szacunkowej wartości ponad 10 000 zł. 37-letni kierowca, mieszkaniec Olsztyna poniesie odpowiedzialność karno-skarbową.

Dzisiaj funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Olsztynie zatrzymali również w powiecie lidzbarskim samochód osobowy marki Audi, w którym ujawniono 10 500 sztuk papierosów różnych marek pochodzących z przemytu, o szacunkowej wartości 7 000 zł. 41-letni mieszkaniec Bartoszyc przewoził nielegalny towar w bagażniku i na tylnym siedzeniu.

Pozostałe kontrole, podczas których znaleziono wyroby tytoniowe bez obowiązujących znaków skarbowych akcyzy miały miejsce na drogowych przejściach granicznych W-MOSG. Najwięcej przemycanych papierosów ujawnili funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Bezledach.  Wartość zatrzymanych towarów to ponad 22 000 zł. Podróżni papierosy bez akcyzy poukrywali w różnych miejscach swoich aut, min. w desce rozdzielczej, kołach zapasowych, w siedzeniach, komorze silnika, bagażniku.

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze