Funkcjonariusze Warmińsko-Mazurskiego OSG pomogą patrolować słoweńsko-chorwacką granicę

0

Funkcjonariusze z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej pojadą wspierać słoweńskie służby w ochronie granicy. Przez miesiąc będą patrolować słoweńsko-chorwacką granicę, by zapobiec nielegalnej migracji.

Wczoraj gen. bryg. SG Robert Inglot spotkał się z funkcjonariuszami Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej, wyjeżdzającymi na misję do Słowenii. Komendant oddziału podziękował funkcjonariuszom za zgłoszenie się do udziału reprezentowania polskiej Straży Granicznej na arenie międzynarodowej.

Zaznaczył, że każda zagraniczna misja jest cennym doświadczeniem i życzył delegowanym powodzenia podczas IV edycji misji w Słowenii. Podkreślił również, że wspieranie kolegów z innych państw, pozwoli na wymianę doświadczeń, przede wszystkim  w zakresie ochrony granicy tzw. „zielonej”. 

– Służba 10 Strażników Granicznych z Warmii i Mazur rozpocznie się 2 sierpnia i potrwa do 29 sierpnia. Wyjazd poprzedzi tygodniowe szkolenie zgrywające w Ośrodku Szkoleń Specjalistycznych Straży Granicznej w Lubaniu – informuje informuje rzecznik prasowa warmińsko-mazurskiej straży granicznej mjr Mirosława Aleksandrowicz

Głównym zadaniem delegowanych będzie ochrona tzw. zielonej granicy. Na misję wyjeżdżają wraz ze sprzętem służbowym do ochrony granicy.

Od początku roku 16 funkcjonariuszy Straży Granicznej uczestniczyło w różnych operacjach zagranicznych w ramach umów dwustronnych oraz koordynowanych przez Agencję Frontex m.in. w

Macedonii, Grecji, Bułgarii, czy Rumunii. Dziesięciu funkcjonariuszy obecnie przebywa na misjach zagranicznych. Teraz dołączy do nich kolejna 10-tka, którzy ruszy na Słowenię.

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze