Dzisiaj tuż przed godziną 7 rano funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Gołdapi uratowali 2 osoby z płonącego budynku.

Funkcjonariusze SG jadący na służbę zauważyli w miejscowości Boćwinka (powiat gołdapski) wydobywający się dym z budynku mieszkalnego.

Mjr SG Marcin Sobolewski wspólnie z sierż. szt. SG Tomaszem Dyniszukiem natychmiast ruszyli do akcji ratunkowej. 2 osoby (mieszkańcy płonącego parteru) opuściły budynek o własnych siłach, a na poddaszu pozostało jeszcze starsze małżeństwo. Niestety funkcjonariusze nie mogli wejść do środka, ponieważ ogień rozprzestrzeniał się bardzo szybko i zajął już cały parter oraz schody prowadzące na poddasze. Funkcjonariusze Straży Granicznej niezwłocznie przystawili drabinę i przez okno ewakuowali 2 mieszkańców z 1 piętra i pieska.

Osobom poszkodowanym funkcjonariusze z PSG w Gołdapi udzielili pierwszej pomocy i zaopiekowali się nimi do czasu przybycia służb ratunkowych. Kobieta i mężczyzna zostali przewiezieni do szpitala w Gołdapi.

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
doradca

Straż graniczna – formacja o relatywnie wysokich standardach, morale, nieskorumpowani. Inne służby przykład powinny z niej brać.