Funkcjonariusze uratowali 16 mieszkańców z płonącego budynku

0

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Baniach Mazurskich uratowali 16 mieszkańców z płonącego budynku. Pożar wybuchł w nocy i tylko dzięki szybkiej reakcji funkcjonariuszy nie doszło do tragedii.

Ok. godziny 3 w nocy z 1/2 czerwca funkcjonariusze Straży Granicznej, kpr. SG Przemysław Grabowski i chor. SG Olga Czarnotta, podczas patrolu w miejscowości Mieduniszki Wielkie (gm. Banie Mazurskie, woj. warmińsko-mazurskie) zauważyli płomienie wydobywające się z jednego z budynków mieszkalnych. Funkcjonariusze natychmiast powiadomili Straż Pożarną i przystąpili do akcji ratunkowej. Obudzili mieszkańców i bezpiecznie wyprowadzili ich z płonącego budynku.

Gdy okazało się, że w budynku pozostała jeszcze jedna osoba kpr. SG Przemysław Grabowski wbiegł do wewnątrz i z płonącego mieszkania wyprowadził młodego mężczyznę, który zasłabł we własnym łóżku, a na ciele miał już widoczne ślady poparzeń.

Ewakuacja została zakończona jeszcze przez przybyciem na miejsce Straży Pożarnej. Poparzony mężczyzna został zabrany do szpitala powiatowego w Giżycku.

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze