Funkcjonariusze Straży Granicznej zabezpieczyli nielegalne towary o wartości 42 mln zł

0

Funkcjonariusze z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej zabezpieczyli nielegalne towary o wartości prawie 42 mln zł. 

Od stycznia do końca października 2023 roku działania podejmowane przez funkcjonariuszy z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej doprowadziły do zabezpieczenia nielegalnych wyrobów akcyzowych o wartości niemal 42 mln zł. W analizowanym okresie najwięcej ujawniono krajanki tytoniowej, ponad 40 ton. Szacunkowa wartość zabezpieczonego tytoniu wynosiła prawie 27 mln zł (dla porównania od stycznia do października 2022 roku ujawniono ponad 21 ton o wartości 12 mln zł).

Na polski rynek nie trafią nielegalne papierosy pochodzące z „lewych” fabryk o wartości prawie 13 mln zł. Funkcjonariusze z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej odzyskali 15 skradzionych samochodów o wartości prawie 1,8 mln zł

Każde podejmowane działanie zarówno na przejściach granicznych, jak i w regionie oraz na terenie całego kraju miały na celu zwalczanie produkcji nielegalnych wyrobów akcyzowych i wprowadzenie ich do obrotu.

(Źródło, fot.: WMOSG) 

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze