Funkcjonariusze z Warmińsko–Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej
w Kętrzynie ujawnili, a następnie rozbili międzynarodową grupę przestępczą, zajmującą się produkcją i obrotem nielegalnych papierosów.

Nielegalny proceder miał miejsce na terenie dwóch województw: łódzkiego i kujawsko-pomorskiego i polegał na produkcji  wyrobów tytoniowych bez wymaganych znaków skarbowych akcyzy. Wyprodukowane papierosy trafiały na polski rynek.

W trakcie przeszukania pomieszczeń mieszkalnych i gospodarczych (6 i 7 kwietnia) funkcjonariusze W-MOSG na „gorącym uczynku” zatrzymali 3 obywateli Łotwy w wieku od 25 do 39 lat, 43-letniego Polaka oraz 39-letniego bezpaństwowca. Wszyscy mężczyźni pracowali przy produkcji nielegalnych papierosów. Na miejscu funkcjonariusze Straży Granicznej ujawnili kompletną linię technologiczną do produkcji wyrobów akcyzowych oraz ponad 2 600 kg krajanki tytoniowej o szacunkowej wartości prawie 1,8 mln zł i 870 000 sztuk nielegalnych papierosów o wartości prawie 600 tys. zł.  Ponadto w samochodach znajdujących się na posesji i halach magazynowych znaleziono półprodukty do wytwarzania papierosów, m. in. gilzy papierosowe, rolki papierowe, kartki z nadrukami nazw wyrobów tytoniowych różnych marek.

W ramach prowadzonego śledztwa  zatrzymane osoby usłyszały zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się nielegalną produkcją wyrobów tytoniowych, za co grozi im kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

Ponadto wobec zatrzymanych zastosowano środki zapobiegawcze w postaci tymczasowych aresztowań na okres 3-miesięcy.

 

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze