Funkcjonariusze SG ujawnili nielegalne papierosy o wartości ponad 60 000 zł

0

W dniach 15-18 lutego funkcjonariusze W – MOSG ujawnili wyroby tytoniowe bez obowiązujących znaków skarbowych akcyzy o wartości ponad 60 000 zł.

Nielegalne papierosy ujawniono w drogowych przejściach granicznych pozostających w zasięgu służbowej odpowiedzialności W-MOSG oraz na terenie Warmii i Mazur.

Mundurowi prowadzili działania mające na celu zwalczanie przemytu. Jednym z takich działań było przeszukanie garaży w miejscowości Gołdap. Funkcjonariusze z PSG w Dubeninkach wspólnie ze służbą celną znaleźli w 2 garażach 25 000 sztuk papierosów bez obowiązujących znaków skarbowych akcyzy o wartości ponad 16 000 zł. Okazało się, że pomieszczenia garażowe wynajmował mieszkaniec Gołdapi, który teraz odpowie za posiadanie nielegalnego towaru.

Drugie działanie dotyczyło kontroli samochodu osobowego marki Chrysler Voyager. Funkcjonariusze z Olsztyna pełniąc służbę z celnikami zatrzymali w gminie Wielbark pojazd na lubelskich numerach rejestracyjnych. Mundurowi znaleźli w drzwiach auta papierosy różnych marek bez obowiązujących znaków skarbowych akcyzy. Kierowcą był 42-letni mieszkaniec powiatu szczycieńskiego, który poniesie odpowiedzialność karno-skarbową. Wartość szacunkowa ujawnionych wyrobów akcyzowych to 10 000 zł.

Pozostałe kontrole, podczas których ujawniono wyroby tytoniowe bez obowiązujących znaków skarbowych akcyzy miały miejsce w drogowych przejściach granicznych W-MOSG. W trakcie kontroli granicznej zatrzymano papierosy różnych marek o wartości blisko 34 000 zł.

Źródło: Warmińsko-Mazurski Oddział Straży Granicznej

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze