Funkcjonariusze rozbili międzynarodową grupę przestępczą (video)

0

Funkcjonariusze Warmińsko–Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej w Kętrzynie wspólnie z funkcjonariuszami Centralnego Biura Śledczego Zarząd w Gdańsku ujawnili, a następnie rozbili międzynarodową grupę przestępczą, zajmującą się nielegalnym obrotem wyrobów tytoniowych bez obowiązujących znaków skarbowych akcyzy.

Grupa przestępcza sprowadzała papierosy do Polski, następnie fałszując dokumenty wyprowadzała je spod cła do dalszego obrotu zarówno w Polsce jak i krajach UE.

W trakcie prowadzonego śledztwa funkcjonariusze doprowadzili do ujawnienia transportów z papierosami w Gdańsku, Holandii oraz Słowacji. Ponadto na terenie jednej z firm transportowych w Łodzi ujawniono nielegalne wyroby tytoniowe w ilości ponad 7 mln sztuk, które były przeznaczone do dalszej dystrybucji w krajach Europy Zachodniej.

W związku z powyższym zatrzymano pięciu obywateli RP i jednego obywatela Litwy.

Prokuratura Okręgowa w Gdańsku przedstawiła zarzuty dot. kierowania i udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz przemytu, papierosów w ilości ponad 100 mln sztuk, czym uszczuplili Skarb Państwa oraz budżet Wspólnoty Europejskiej na straty o szacunkowej wartości ponad 90 mln zł.

Wobec zatrzymanych zastosowano również środki zapobiegawcze w postaci tymczasowego aresztowania oraz zabezpieczono nieruchomości, pojazdy i środki finansowe różnych walut na poczet przyszłych kar i kosztów sądowych na kwotę blisko 600 tys. zł.

Podejrzanym za popełnione przestępstwa grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat.

WM Oddział SG

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze