Funkcjonariusze przejęli 81 000 sztuk papierosów

0

21 marca, funkcjonariusze W-MOSG ujawnili 81 000 sztuk papierosów bez obowiązujących znaków skarbowych akcyzy.

Pierwsze ujawnienie miało miejsce w powiecie bartoszyckim. Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Bezledach u mieszkańca gminy Bartoszyce, w pomieszczeniach gospodarczych znaleźli ponad 14 000 sztuk nielegalnych papierosów. Dokonano również przeszukania Volkswagena Transportera, stojącego na posesji i tam  funkcjonariusze ujawnili blisko 46 000 sztuk wyrobów tytoniowych bez obowiązujących znaków skarbowych akcyzy.  Ponadto na terenie nieruchomości skontrolowano dwa rosyjskie samochody osobowe, w których znajdowało się ponad 6 000 sztuk papierosów rożnych marek.

Łącznie funkcjonariusze z Bezled na posesji ujawnili blisko 66 000 sztuk wyrobów tytoniowych bez obowiązujących znaków skarbowych akcyzy o wartości prawie 44 000 zł.

Wobec 2 kierowców, obywateli Federacji Rosyjskiej zostało wszczęte postępowanie administracyjne, w wyniku którego cofnięto zezwolenia MRG oraz zobowiązano ich do powrotu do kraju pochodzenia z zakazem wjazdu do Polski na okres 1 roku.

Natomiast funkcjonariusze SG z Górowa Iławeckiego wspólnie z Izbą Celną w Olsztynie znaleźli na posesji mieszkańca powiatu lidzbarskiego 15 000 sztuk nielegalnych papierosów o szacunkowej wartości blisko 10 000 zł.

Szacunkowa wartość ujawnionych wyrobów tytoniowych bez obowiązujących znaków skarbowych akcyzy wyniosła 54 000 zł.

WM Oddział SG

Zostaw odpowiedź

Dodaj komentarz jako pierwszy!

avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o