Funkcjonariusze przejęli 81 000 sztuk papierosów

0

21 marca, funkcjonariusze W-MOSG ujawnili 81 000 sztuk papierosów bez obowiązujących znaków skarbowych akcyzy.

Pierwsze ujawnienie miało miejsce w powiecie bartoszyckim. Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Bezledach u mieszkańca gminy Bartoszyce, w pomieszczeniach gospodarczych znaleźli ponad 14 000 sztuk nielegalnych papierosów. Dokonano również przeszukania Volkswagena Transportera, stojącego na posesji i tam  funkcjonariusze ujawnili blisko 46 000 sztuk wyrobów tytoniowych bez obowiązujących znaków skarbowych akcyzy.  Ponadto na terenie nieruchomości skontrolowano dwa rosyjskie samochody osobowe, w których znajdowało się ponad 6 000 sztuk papierosów rożnych marek.

Łącznie funkcjonariusze z Bezled na posesji ujawnili blisko 66 000 sztuk wyrobów tytoniowych bez obowiązujących znaków skarbowych akcyzy o wartości prawie 44 000 zł.

Wobec 2 kierowców, obywateli Federacji Rosyjskiej zostało wszczęte postępowanie administracyjne, w wyniku którego cofnięto zezwolenia MRG oraz zobowiązano ich do powrotu do kraju pochodzenia z zakazem wjazdu do Polski na okres 1 roku.

Natomiast funkcjonariusze SG z Górowa Iławeckiego wspólnie z Izbą Celną w Olsztynie znaleźli na posesji mieszkańca powiatu lidzbarskiego 15 000 sztuk nielegalnych papierosów o szacunkowej wartości blisko 10 000 zł.

Szacunkowa wartość ujawnionych wyrobów tytoniowych bez obowiązujących znaków skarbowych akcyzy wyniosła 54 000 zł.

WM Oddział SG

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze