Funkcjonariusze przechwycili ponad 42 kg marihuany

0

Podczas przeprowadzonej akcji funkcjonariusze Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej zabezpieczyli ponad 42 kg substancji odurzającej.  Zatrzymano mężczyznę, który najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

Funkcjonariusze W-MOSG zatrzymali do kontroli w miejscowości Świecko samochód ciężarowy marki Man wraz z naczepą. Okazało się, że 33-letni mieszkaniec województwa warmińsko-mazurskiego w samochodzie i naczepie ukrył niedozwolone substancje.

W wyniku przeszukania w dwóch kołach zapasowych i w zbiorniku paliwa, ujawniono 175 opakowań foliowych z zawartością suszu roślinnego, który po przebadaniu wskazał, że jest to marihuana.

Ponadto mundurowi dokonali przeszukania  miejsca zamieszkania kierowcy i tam znaleziono 3 woreczki strunowe z zawartością 5 gram marihuany.

Łącznie ujawniono 42 170,40 grama marihuany o szacunkowej wartości 1 400 000 zł. Mężczyzna środki odurzające nabył w Holandii i Hiszpanii, a następnie przywiózł je do Polski.

33-latek usłyszał zarzuty dokonania wewnątrzwspólnotowego nabycia z Hiszpanii, Holandii do Polski znacznej ilości środków odurzających tj. o czyn z art. 55ust. 3 Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii z dnia 29 lipca 2005r.,przyznał się do zarzucanych mu  czynów i został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy.

Za powyższe czyny grozi mu kara grzywny i kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 3.

Dalsze czynności w sprawie prowadzą funkcjonariusze Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Gorzowie Wielkopolskim.

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze