Fundusz Inicjatyw Obywatelskich Warmia Mazury Lokalnie- zgarnij nawet 5000 zł

0

Jeszcze tylko do 15 lutego 2016 roku można przesyłać wnioski na realizację projektów w ramach programu mikrodotacji Funduszu Inicjatyw Obywatelskich Warmia Mazury Lokalnie. Jeżeli działasz w niewielkiej grupie, angażujesz się w pomoc lokalną, a może właśnie tworzysz organizację pozarządową, to ten program kierowany jest właśnie do Ciebie.

Głównym celem funduszu jest zwiększenia zaangażowania mieszkańców Warmii i Mazur, działających np.  w małych, nieformalnych grupach poprzez popieranie inicjatyw społecznych. Takie grupy najlepiej wiedzą jaki cel chcą osiągnąć, co chcą zrealizować i w czym tkwi największy problem ich lokalnej społeczności. Często też powstanie takich inicjatyw  wynika z  konkretnych potrzeb danej społeczności. Jeżeli więc twoja grupa lub organizacja ma jasno określony cel, dobrze zaplanowane działania i rozsądne koszty realizacji, które w sposób przemyślany będą angażowały zasoby lokalne, naturalne, społeczne i finansowe i mogą być realizowane wspólnymi siłami mieszkańców i instytucji lokalnych i organizacji społecznych nie czekaj, tylko złóż wniosek.

Program służy więc popieraniu i stymulowaniu aktywności obywatelskich ponieważ zakłada współdziałanie mieszkańców. W konkursie mogą wziąć udział grupy nieformalne, grupy samopomocowe, młode organizacje pozarządowe, które mają siedzibę na obszarze województwa warmińsko-mazurskiego oraz planują prowadzić działania na rzecz tutejszej społeczności. Wysokość środków finansowych przeznaczonych na dofinansowanie mikrodotacji wynosi 313 600 zł.

Organizatorami przedsięwzięcia są Lokalna Grupa Działania „WARMIŃSKI ZAKĄTEK” wraz z Nidzickim Funduszem Lokalnym, Ełckie Stowarzyszenie Aktywnych „STOPA”, Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom i Młodzieży, Stowarzyszenie „PRZYSTAŃ” służącym działaniom na rzecz dobra wspólnego

www.wrota.warmia.mazury.pl

J.P.

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze