Fit and Jump czyli ćwiczenia na trampolinie. Fitness w nowym wydaniu już w Giżycku

3

Kochają je dzieci i mogłyby na nich skakać bezustannie. Trampoliny, bo o nich mowa, znalazły swoje zastosowanie również wśród dorosłych. Ćwicząc dobrze się bawimy, a jednocześnie spalamy zbędne kalorie. Dziś na kilka pytań związanych z treningiem na trampolinach odpowie licencjonowana instruktorka Fit and Jump, Natalia Anna Grala.

Czym dokładnie jest Jump Fitness?

Fitness na trampolinach jest nowoczesną i rewolucyjną metoda ćwiczeń, która w Polsce działa w zasadzie od niedawna ćwiczenia są wykonywane na jednoosobowej trampolinie specjalnie dostosowanej do fitnessu na trampolinach. Trening ten jest połączeniem treningu spalającego ze wzmacniającym. Nie polega on wbrew pozorom na swobodnym podskakiwaniu- a prawidłowym wykonywaniu określonych skoczków ( nie wybijamy się w górę, trampolina służy do amortyzacji stawów, pracuje głównie centrum brzuch. Pierwszym producentem trampolin w Polsce do Fitnessu na trampolinach jest nie kto inny jak właśnie Fit and Jump w Łodzi, który reprezentujemy w Giżycku. Ćwiczenia Fit and Jump zostały opracowane przez Milenę Krawczyńską w konsultacji z fizjoterapeutą- więc nasz program treningowy jako jedyny w kraju jest całkowicie bezpieczny co nie ukrywam było czynnikiem , dla którego zdecydowaliśmy się na szkolenia i współpracę właśnie z nimi. Skaczemy, spalamy, śmiejemy się i ćwiczymy w rytmie energicznej muzyki. Trampoliny pomagają wygrać z grawitacją, rozśmieszają nawet po najcięższym dniu a przy okazji palą ok 800 kcal, a€“ to skutek uboczny tejże dyscypliny 😉 Podczas ćwiczeń angażujemy większość mięśni, dzięki czemu nasze ciało staje się zgrabniejsze i jędrniejsze.

Pozostałe zalety:

-skakanie jest idealnym treningiem kondycyjnym, usprawnia krążenie, pomaga w pracy układu sercowo-naczyniowego i dotlenia, zwiększa objętość płuc;

-przyspiesza przemianę materii, stymuluje procesy trawienne i przyczynia się do uwalniania toksyn z organizmu; ( Bye bye Cellulite )

-wzmacnia mięśnie całego ciała i pomaga w kształtowaniu sylwetki;

-zwiększa gibkość i koordynację ruchową;

-sprawia dużo radości, zmniejsza poziom stresu i odpręża – oj i to jak

-jest idealnym zastąpieniem części aerobowej po treningu siłowym przy znacznym zaoszczędzeniu czasu 10 minut skakania jest równomierne z 30 minutami biegania€“ co wykorzystuje w swoich treningach sam Jason Statham, słynący z nienagannej sylwetki oraz znany z Transportera.  Jest jeszcze wiele zalet ale sądzę, że końca nie będzie 😉

Pierwsze zajęcia w Giżycku  rozpoczęły się kilka dni temu, czy są już chętni?

Tak, jesteśmy mile zaskoczeni pozytywnym odbiorem i zainteresowaniem, największą nagrodą są uśmiechy i zadowolenie osób, które do nas przychodzą i deklarują swoją obecność. Obecnie treningi odbywają się od poniedziałku do piątku w godzinach 17:00-18:00 oraz 20:30-21:30 oraz Sobotę w godzinach: 15:00-16:00 oraz 17:00-18:00. W trakcie tworzenia jest również grupa ranna 9:00, dedykowana wszystkim tym, którzy pracują w systemie zmianowym- zapraszamy do zgłaszania się do tejże grupy 😉 Z czasem pojawią się u nas grupy dla dzieci oraz osób 50+ – serdecznie zapraszamy do zgłoszeń osób, które byłyby zainteresowane .

Komu może Pani polecić jump fitness? I jakie są efekty takiego treningu?

Fitness na trampolinach tak naprawdę jest przeznaczony dla wszystkich od malucha powyżej 7 roku życia po osoby starsze. Polecam go wszystkim tym, dla których przygoda z aktywnością fizyczną kończyła się z powodu braku motywacji, nudy, kontuzji, bolesności stawów. Ćwiczenia na trampolinie to zdecydowanie bardzo ciekawa alternatywa dla tych, którym znudziły się zwykłe treningi i chcieliby przy okazji aktywności fizycznej dobrze się bawić, a tupanie w podłoże sprawia im ból .

Efekty treningu to nawet 30 kg ubytki wagi ( przypadki z naszych klubów Fit and Jump m.in. z Łodzi, Łowicza), wzmocnione mięśnie całego ciała, przyspieszenie materii oraz usuwanie toksyn z organizmu, powiększenie objętości płuc i przede wszystkim cudowna euforia potreningowa. Zaznaczamy, że „Fit and Jump Giżycko” nie ponosi odpowiedzialności za wymianę garderoby na mniejsze rozmiary oraz za ciągły uśmiech na twarzy po zajęciach.

Czy trening na trampolinach obciąża stawy?

Fitness na trampolinach nie obciąża stawów-miękka powierzchnia trampoliny zapewnia amortyzację (w odróżnieniu od twardej ziemi), dlatego nie obciąża stawów.

Skąd pojawił się pomysł, by jump fitness wprowadzić do Giżycka?

Pomysł o powstaniu Fit and Jump w Giżycku powstał z marzeń, pasji i miłości do swojej lokalnej ojczyzny-Giżycka. Na co dzień pracuję w służbie zdrowia- wiem doskonale, że zdrowie i życie człowieka jest bezcenne. Uważam, że profilaktyka zdrowia jest najlepszym darem jaki możemy podarować sobie i naszym bliskim. Wybrałam Fitness na trampolinach ponieważ nie obciąża stawów, a same treningi w skaczących budzą niesamowitą euforię, pobudzają do uśmiechu co sprawia, że w zasadzie nie odbieramy treningu jako treningu a  bardziej jako zabawę- to jest cudowne uczucie. Większość z nas pędzi, mamy poczucie, że o zdrowie zadbamy później- a ono powinno być pielęgnowane na bieżąco, codziennie małymi zmianami, kroczkami . Nie ma cudowniejszego lekarstwa od aktywności fizycznej oraz zbilansowanego jadłospisu. To jest największa inwestycja w siebie i swoją rodzinę- dbanie by nasze zdrowie pozwoliło nam się cieszyć bliskimi jak najdłużej. Wierzę, że profilaktyka zdrowia jest najlepszym rozwiązaniem- marzyło mi się aby znaleźć dyscyplinę, którą mogłabym zarazić innych i wszczepić w nich myślenie, że całe te treningi to nie sposób na wyrobienie sylwetki do lata itd, a zmiana myślenia na świadome życie. Chciałabym aby fitness na trampolinach, który jest połączeniem zabawy z ćwiczeniami wzbudził  pewien rodzaj zdrowego uzależnienia i był dla uczestników inwestycją długoterminową we własne zdrowie oraz zaszczepił w każdym ciągłość w dbaniu o aktywność fizyczną i zdrowie.

Pytanie, które zadaje sobie każda osoba na diecie. Ile można spalić kalorii podczas treningu na trampolinach?

Zajęcia spalają w popiół kalorie ( najmilszy skutek uboczny) 😀 od 800 kcal- niektórzy twierdzą , że nawet do 1000 kcal,  oczywiście przy przestrzeganiu racjonalnej, zrównoważonej diety -70 % sukcesu to jadłospis, 30% to ćwiczenia. Poza tym 10 minut skakania = 30 minutom biegania.

Czy macie zamiar przeprowadzić trening na powietrzu?

Mamy w planach treningi na powietrzu w wakacje. Zbieramy chętne osoby więc zapraszamy do kontaktu- powinny to być osoby, które zezwolą na ukazanie swojego wizerunku ponieważ relacje z takich zdarzeń są rozszerzane na całą Polskę i zagranicę,€“ mamy ponad 140 punktów. Osoby, które mają chęć powariować i zebrać fajne wspomnienia oraz są zdecydowane na bezustanny uśmiech na twarzy, który może budzić publiczny niepokój proszę o kontakt na naszym Fanpagu Fit and Jump Giżycko na Facebooku. Uważam, że byłaby to niewątpliwa promocja naszego miasta.

W jakie dni tygodnia i w jakich godzinach odbywają się zajęcia? Oraz jak długo trwa taki trening?

Obecnie treningi odbywają się od poniedziałku do piątku w godzinach 17:00-18:00 oraz 20:30-21:30, a także w  sobotę w godzinach: 15:00-16:00 oraz 17:00-18:00. W trakcie tworzenia jest również grupa ranna 9:00 dedykowana wszystkim tym, którzy pracują w systemie zmianowym- zapraszamy do zgłaszania się do tejże grupy 😉 Z czasem pojawią się u nas grupy dla dzieci oraz osób 50+ – serdecznie zapraszamy do zgłoszeń osób, które byłyby zainteresowane.

Jeśli chcecie podjąć wyzwanie i spróbować swoich sił na trampolinach, zapiszcie się na zajęcia.  Więcej informacji znajdziecie na Fit and Jump Giżycko lub telefonicznie 516 677 504. 

Dziękuję za rozmowę.

Piotr Suchta

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

3 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Malinka

Zajęcia takie to świetna sprawa, sama chodzę 🙂

Fit and Jump

Zajęcia odbywają się na Pasażu Portowym 13 – wejście przy Domu ksiązki od strony budowy Rutkowski Development 🙂 Zapraszamy 🙂

mariolka

Trzeba przyznać,że ciekawy pomysł na fitness. W którym miejscu odbywają się zajęcia?