Firma z Gajewa ze wsparciem w ramach Polskiej Strefy Inwestycji

0

Kolejne przedsiębiorstwa otrzymały od Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A. decyzje o wsparciu w ramach Polskiej Strefy Inwestycji. Tym razem wsparcie trafi do małych przedsiębiorstw – Infire Karol Lipka oraz Krusz-Bet Prefabrykacja D i K Kruszewscy.

Infire Karol Lipka specjalizuje się w projektowaniu i produkcji nowoczesnych kominków zasilanych ekologicznym paliwem płynnym. Korzystając z ulgi podatkowej w ramach Polskiej Strefy Inwestycji firma zainwestuje w utworzenie nowego zakładu produkcyjnego. Dzięki nowej inwestycji firma będzie mogła zwiększyć możliwości produkcyjne oraz rozpocząć produkcję nowych wyrobów, m. in. innowacyjnego systemu ekologicznych barier dźwiękochłonnych. Przedsięwzięcie będzie realizowana w Gajewie (gmina Giżycko), a planowane nakłady inwestycyjne wyniosą 2,5 mln zł.

Nowa inwestycja umożliwi nam nie tylko nadążanie za rozwojem sprzedaży, ale otworzy nam ścieżkę możliwości wprowadzenia nowych użytecznych produktów, umożliwi obniżenie kosztów produkcji oraz skrócenie terminów realizacji, co przełoży się na wzmocnienie marki Infire i ekspansję na kolejne kierunki świata – mówi Karol Lipka.

Utworzenie nowego zakładu produkcyjnego planuje również spółka Krusz-Bet Prefabrykacja D i K Kruszewscy. Przedsiębiorstwo uruchomi produkcję prefabrykowanych elementów betonowych tj. studnie, dennice, zbiorniki do kanalizacji sanitarnej i deszczowej. Proces produkcyjny w nowopowstałym zakładzie będzie odbywał się z wykorzystaniem innowacyjnej technologii PECO-SYSTEM oraz w oparciu o wysoką robotyzację.

Inwestycja zostanie zrealizowana w miejscowościach Uniszki Zawadzkie w powiecie mławskim. Firma zadeklarowała poniesienie kosztów kwalifikowanych w wysokości co najmniej 11,5 mln złotych oraz zatrudnienie 15 pracowników.

W tym roku wydaliśmy 20 decyzji o wsparciu nowych inwestycji. Nasi inwestorzy  zadeklarowali poniesienie blisko 310 mln zł nakładów inwestycyjnych, co stanowi 70% wzrost w stosunku do analogicznego okresu w 2020 roku. Dzięki tym projektom powstanie 140 nowych miejsc pracy. – mówi Krzysztof Żochowski, Prezes Zarządu Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A.

Mikro, małe i średnie firmy stanowią zdecydowaną większość wszystkich tegorocznych projektów inwestycyjnych w naszej strefie. Cieszy nas takie zainteresowanie Polską Strefą Inwestycji w tej grupie przedsiębiorców, potwierdza ono, że strefy ekonomiczne mają skuteczne narzędzia rozwoju także dla mikro i małych firm – dodaje Grzegorz Kłoczko, Wiceprezes Zarządu WMSSE S.A.

Polska Strefa Inwestycji (PSI) to forma wsparcia dla firm planujących nowe inwestycje. Nowa inwestycja w ramach PSI pozwala na zwolnienie z podatku dochodowego CIT lub PIT, na okres do 15 lat. Inwestycja może zostać usytuowana na wszystkich terenach. O wsparcie może ubiegać zarówno mały, średni jaki i duży przedsiębiorca

info. prasowa 

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze