Festiwal Piosenki Śpiewający Kormoran (zdjęcia)

1

Prawie 90 wykonawców zaprezentowało się w piątek na scenie Gminnego Ośrodku Kultury i Rekreacji uczestnicząc w jubileuszowej edycji Regionalnego Festiwalu Piosenki „Śpiewający Kormoran”.

Przybyli reprezentanci Kętrzyna, Giżycka, Pozezdrza, Bartoszyc, Boćwinki, Ełku i Kruklanek, nie zabrakło gospodarzy. Zdaniem jury pod wodzą instrumentalisty i wokalisty Wojciecha Jankuńca poziom rywalizacji, głównie w kategorii 13-16 lat był niezwykle wysoki jak przystało na 10., okrągłą rocznicę wydarzenia.

Wśród przygotowanych utworów królowały dziecięce przeboje, propozycje z kręgu muzyki pop i rock, ale również poezja śpiewana i piosenka autorska, na którą zdecydowały się osoby z wyższymi umiejętnościami. Miłym akcentem wydarzenia była prezentacja największego hitu jednego z najpopularniejszych polskich piosenkarzy Zbigniewa Wodeckiego. „Zacznij od Bacha” bowiem zaśpiewał i zagrał na trąbce Adam Goluch z Bartoszyc. Był to rodzynek, bo inni nie zdecydowali się na akompaniament z użyciem instrumentu.

Nie ukrywam, że było trochę tremy – podkreślił przewodniczący jury. – Zachęcam dzieci i młodzież do śpiewania, wspaniale się tutaj prezentujecie, jest świetna atmosfera. Najbardziej magiczny okazał się wiek 13-16 lat, to był prawdziwy kosmos. Rozwijajcie się dalej, bo idzie to w pięknym kierunku. Dlatego też w tej kategorii postanowiliśmy przyznać więcej nagród.

Prawdziwym objawieniem były dla jurorki Bożenny Oleksiak, dobrego ducha imprezy i byłej dyrektor GOKiR, Nikola Kondratowicz z Ełku i Amelia Kuczyńska z Giżycka. – Już widzę je za jakiś czas na wielkich scenach – podkreśliła z zachwytem. – Ci, którzy potrafią opanować emocje, na scenie po prostu świętują. Dziękuję za to, co usłyszałam.

Każda komisja ma swoje priorytety, czasami liczy się osobowość, kiedy indziej intonacja, ale pamiętajcie, że wszyscy jesteście wygrani – zaznaczyła prowadząca występy instruktor GOKiR Barbara Somionka. – Dlatego każdy z Was otrzymuje jakiś upominek i w ten sposób staramy się każdego uhonorować.

Laureatka kategorii OPEN, licealistka Natalia Kuczyńska, w odróżnieniu od pozostałych wykonawców zdecydowała się na utrzymany w mrocznym klimacie utwór Kasi Lins „Wiersz ostatni”. Okazało się, że tej piosenki nikt inny nie znał i dlatego ta wyjątkowość była zapewne kluczem do sukcesu.

Na scenie zawsze staram się przekazać głębię swego serca nie zwracając zupełnie uwagi na publiczność, więc nie mam żadnej tremy – płakała ze szczęścia. – Zawsze dobieram piosenki, które są dla mnie ważne, ale najczęściej nieznane. Przez to się wyróżniam. Memu sercu bliska jest zarówno piosenka, jak i teatr. Choć na razie nie określiłam się, na pewno jednak musi to być scena.

Tradycyjnie jury festiwalu przyznało tytuły dodatkowe: Kormorana Uśmiechu, który po raz pierwszy otrzymał zespół i dwóch solistów, Kormorana Foto, a ze względu na pokrywanie się terminów tej imprezy ze Światowym Dniem Ziemi postanowiono uhonorować prestiżowym tytułem Kormorana Ziemi grupę promującą w tekście piosenki postawy proekologiczne, czyli Nuteczki z Kętrzyna.

KLASYFIKACJA:

Kategoria do 8 lat:
* I miejsce – Iga Styczyńska (GOKiR Wilkasy)
* II miejsce – Nikola Podębska (SP nr 2 Giżycko)
* III miejsce – Zuzanna Kiewlak (Przedszkole Niepubliczne „Mali Odkrywcy” Kętrzyn)
* wyróżnienia – Hanna Dados, Lena Pyrka i Liliana Tylutka (Przedszkole Niepubliczne „Mali Odkrywcy” Kętrzyn), Alicja Tarara (GOKiR Wilkasy) i  Nikola Peliszko (SP Bystry)

Kategoria 9-12 lat:
* I miejsce ex aequo – Lena Oknińska  (GOK Pozezdrze) i Maja Wasilewska (MDK Bartoszyce)
* II miejsce ex aequo – Amelia Somionka (GOKiR Wilkasy) i Lena Magun (MDK Bartoszyce)
* III miejsce ex aequo – Nikola Pietrzak (GOKiR Wilkasy) i Urszula Kosaty (SP nr 1 Kętrzyn)
* wyróżnienia: Zofia Lach (SP nr 1 Kętrzyn), Amelia Bubul, Bartosz Skórnóg (SP nr 7 Giżycko) i Adam Goluch (MDK Bartoszyce)

Kategoria zespoły dziecięce:
* I miejsce – Jedyneczki  (GOKiR Wilkasy)
* II miejsce – Mini Jedyneczki (GOKiR Wilkasy)
* III miejsce – Mini Nuteczki (GOKiR Wilkasy)

Kategoria 13-16 lat:
* I miejsce ex aequo – Nikola Kondratowicz (Pracownia Muzyczno-Artystyczna Ełk) i Michalina Andrzejczyk (SP Boćwinka)
* II miejsce – Victoria Vinci (GOK Pozezdrze)
* III miejsce ex aequo – Kalina Rurka (MDK Bartoszyce) i Julia Matyjasek (GOKiR Wilkasy)
* wyróżnienia: Kornelia Krywko i Patrycja Szatkowska (MDK Bartoszyce), Lidia Jurowska (GOKiR Wilkasy)

Kategoria OPEN:
* I miejsce – Amelia Kuczyńska (I LO Giżycko)
* II miejsce – Aleksandra Bielak (GOKiR Wilkasy)
* III miejsce – Karolina Worobiec (MDK Bartoszyce)
* wyróżnienie: Wiktoria Sawicka (GOKiR Wilkasy)

Kategoria zespoły młodzieżowe:
* I miejsce – Róże Świętej Elżbiety (GOK Kruklanki)
* wyróżnienia: No Name (GOKiR Wilkasy)i Jula & Szost Team (SP nr 1 Giżycko)

Kormoran Uśmiechu: Wesołe Nutki (Przedszkole Niepubliczne „Mali Odkrywcy” Kętrzyn), Zofia Lach i Urszula Kosaty (SP nr 1 Kętrzyn)

Kormoran Ziemi: Nuteczki (SP nr Kętrzyn)

Kormoran Foto: Amelia Kuczyńska (I LO Giżycko)

(GOKiR Wilkasy)

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
zofia

Gratuluję!