fot. Piotr Tomasz Suchta

Na trasie Jabłonki Food & Music Apple Festivalu znalazło się Giżycko. Impreza odbyła się 23 lipca na Plaży Miejskiej.

Festiwal oficjalnie rozpoczął się o godzinie 18:00 Wielkim Zbiegowiskiem przy Pasażu Portowym, skąd w kierunku Plaży Miejskiej wyruszyła parada bębniarzy z Bazarnik Drums w towarzystwie zwiewnych Jabłonek.

Na Plaży Miejskiej  na gości oczekiwały stoiska gastronomiczne z pysznościami na słodko i słono, stoiska sponsorów z tajemniczymi dobrami oraz warsztaty rękodzieła i plecenia wianków.

Publiczność wieczorem mogła się zrelaksować przy swawolnych rytmach dobrej muzyki. Na scenie pojawili się PATRICK THE PAN, MEEK OH WHY? i RETROSFERA.

Food & Music Apple Festival, znany jako Festiwal Jabłonki Swawole to cykliczne wydarzenie muzyczno-kulturalno-kulinarne organizowane od 2020 roku. W początkowych zamierzeniach celem projektu było rozsławienie w świecie polskiego jabłka i polskiego sadownictwa.

Z biegiem czasu Jabłonki i związany z nimi Festiwal nabrały charakteru bardziej kulturalnego, a nawet kulturowego. Dziś Jabłonki jest to festiwal polskiego stylu życia, polskiej gościnności, polskich smaków, zapachów, rytmów, celebracji polskiej natury i nieskrępowanych swawoli. W warstwie wizualnej i narracyjnej wydarzenia luźno nawiązuje do prastarych, słowiańskich legend, wierzeń i bajań, nadając im nowoczesną, lekką i atrakcyjną w odbiorze formę.

(kliknij w zdjęcie aby powiększyć)

(PTS)

Subskrybuj
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Ja

Wiocha