4 Warmińsko-Mazurska Brygada Obrony Terytorialnej po raz kolejny organizuje szkolenia podstawowe w trakcie ferii zimowych. To oferta skierowana przede wszystkim do uczniów i nauczycieli, którzy przerwę w nauce chcą wykorzystać na szkolenie wojskowe.

Podobnie jak w poprzednich latach wychodzimy z propozycją szkoleń podstawowych dopasowanych do terminu ferii zimowych. By móc skorzystać z tej oferty należy się spieszyć i już teraz złożyć wniosek o powołanie do Terytorialnej Służby Wojskowej, gdyż cały proces od momentu złożenia wniosku do wydania karty powołania jest to czas na wykonanie badań lekarskich i psychologicznych.

Program „Ferie w mundurze” został przygotowany z myślą przede wszystkim o pełnoletnich uczniach szkół średnich, studentach oraz nauczycielach. Służba w WOT cieszy się dużym zainteresowaniem wśród ludzi młodych, bo co trzeci żołnierz ma mniej niż 25 lat. Zdecydowaliśmy się na kontynuowanie tej edycji szkolenia podstawowego, by uczniowie i studenci mogli efektywnie wykorzystać przerwę zimową w nauce.

To jedna z propozycji, która ma być realizowana tradycyjnym tokiem szkolenia w terminie 22.01-06.02.2022 r. trwająca 16 dni ciągiem. Drugim rozwiązaniem dla mniej dyspozycyjnych ochotników przygotowaliśmy propozycję szkolenia weekendowego w systemie mieszanym znanym już zeszłorocznym kandydatom służącym dziś w szeregach Brygady. Szkolenie te realizowane będzie w terminach 4-5 grudnia, 11-12 grudnia, 8-9 styczeń, 15-16 styczeń i ostatnie 8 dni ciągiem (30.01-06.02.2022 r.) trzeba będzie spędzić w koszarach wojskowych.

W tych samych terminach systemu mieszanego, przez 4 weekendy szkolić się będą rezerwiści, którzy zdecydowali się na powrót do wojska i wezmą udział w szkoleniu wyrównawczym. Szkolenia takie mogą odbywać się w jednym z naszych batalionów tj. Olsztyn, Giżycko, Morąg lub Braniewo.

Jeśli jesteś zainteresowany służbą w 4WMBOT skorzystaj z uproszczonej procedury rekrutacji do niezbędnego minimum! Skontaktuj się z naszym rekruterem, który w jeden dzień załatwi wszystkie formalności po czym będziesz mógł sprawdzić się w mundurze!
https://www.wojsko-polskie.pl/4bot/Rekruterzy/

(źródło: 4W-MBOT)

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze