Rozpoczęły się ferie zimowe będące dla dzieci i młodzieży czasem odpoczynku. W tym okresie należy spodziewać się na drogach wzmożonego ruchu autokarowego i samochodowego związanego z wyjazdami.

Policjanci ruchu drogowego będą bacznie przyglądać się zachowaniu kierowców podróżujących po drogach powiatu giżyckiego. 

Kontrolowana będzie prędkość, z jaką poruszają się pojazdy, stan psychofizyczny i uprawnienia kierowców, a także stan techniczny pojazdów. Będziemy sprawdzać, jak przewożeni są pasażerowie, zwłaszcza ci najmłodsi. Przypominamy również, że podobnie jak w wakacje, w komendzie Policji możemy zgłosić wyjazd autokaru, którym nasze dzieci będą podróżować na zimowiska– przekazują giżyccy mundurowi

Policjanci skontrolują stan techniczny takiego pojazdu, uprawnienia, czas pracy czy stan psychofizyczny kierowcy. 

Kontrolę autobusu można zgłosić w Komendzie Powiatowej Policji w Giżycku. W dni robocze od godz. 7.30-15.30 47 735 22 40, 47 735 22 56 lub całodobowo pod numerem 47 735 22 00 – Dyżurny KPP w Giżycku

W wielu miejscach odbędą się półkolonie. Wspólnie pracownikami inspekcji sanitarnej i innymi służbami policjanci sprawdzać będą przestrzeganie przepisów przez organizatorów i warunki, w jakich przebywają uczestnicy półkolonii.

Tam także pojawiać będą się policyjni profilaktycy, którzy przekażą najważniejsze informacje o bezpiecznym zachowaniu – w domu, na drodze, szkole czy internecie. 

W Komendzie Powiatowej Policji w Giżycku policyjnym profilaktykiem jest asp. Mariola Jagodzińska tel. 47 7352 215, która również zajmuje się sprawami na rzecz osób nieletnich i małoletnich.

Sprawdzane będą również sklepy, w których można kupić alkohol. Każdorazowo policjanci będą informować handlowców o konsekwencjach udostępniania produktów alkoholowych osobom nieletnim.

Zgodnie z prawem sprzedawcy oraz właściciele sklepów, którzy nie przestrzegają ustawowego zakazu sprzedaży alkoholu niepełnoletnim, ryzykują utratę zezwolenia na sprzedaż tych produktów. Każdy dorosły powinien reagować na próbę nabycia alkoholu przez nieletnich, ale to sprzedawcy najczęściej decydują czy trafia on w ich ręce, czy nie– dodają funkcjonariusze z KPP Giżycko

(źródło: KPP Giżycko)

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze