Fatalne warunki na drogach- jedna osoba trafiła do szpitala

1

Policjanci po raz kolejny zwracają się z prośbą do wszystkich kierujących o rozważną i ostrożną jazdę, a także o dostosowanie prędkości do zmieniających się często warunków atmosferycznych.

Niestety na efekty pogarszających się warunków na drodze nie trzeba było długo czekać. W porannych godzinach na drogach powiatu giżyckiego doszło do dwóch zdarzeń drogowych. Pierwsze zdarzenie miało miejsce na drodze Sołdany – Kruklanki, gdzie kierujący pojazdem marki Toyota, jadąc na prostym odcinku drogi wpadł w poślizg i uderzył w przydrożne drzewo. Na szczęście kierowca nie odniósł żadnych obrażeń.  Dwie godziny później w Sterławkach Małych miał miejsce również wypadek drogowy. Kierujący pojazdem marki Skoda nie dostosowała prędkości do warunków panujących na drodze i wjechała w drzewo. Natychmiast trafiła do szpitala.

Pamiętajmy! Jedną z głównych przyczyn zdarzeń drogowych w okresie zimowym jest niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze. W trudnych warunkach, przy śliskiej nawierzchni radzimy jechać wolniej oraz zachowywać  bezpieczną odległość od poprzedzającego pojazdu.

KPP GIŻYCKO

1
Dodaj swój komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Obserwujący
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Grzegorz Recent comment authors
  Subskrybuj  
najnowsze najstarsze najwięcej głosów
Powiadom o
Grzegorz
Gość
Grzegorz

skodą kierował PAN