Eliminacje powiatowe Warmińsko – Mazurskiego Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego

0

W piątek 28 kwietnia 2023 r. w Szkole Podstawowej nr 1 im. św. Jana Pawła II w Giżycku miały miejsce eliminacje powiatowe Warmińsko – Mazurskiego Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego dla szkół podstawowych z powiatu giżyckiego.

Eliminacje przeprowadzone były w dwóch kategoriach Grupa I – uczniowie klas 4-6 i Grupa II, którą stanowili uczniowie klas 7-8. Celem Turnieju jest podnoszenie kultury społeczeństwa i działanie na rzecz poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego, w tym bezpieczeństwa dzieci i młodzieży szkolnej poprzez:

  • popularyzowanie przepisów i zasad bezpiecznego poruszania się po drogach,
  • kształtowanie partnerskich zachowań wobec innych uczestników ruchu,
  • popularyzowanie podstawowych zasad i umiejętności udzielania pierwszej pomocy,
  • popularyzowanie roweru jako środka transportu, a także rekreacji i sportu, inspirowanie uczniów i nauczycieli do pracy u podstaw na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Drużyny z poszczególnych gmin naszego powiatu reprezentujące gminy: Kruklanki, Miłki, Ryn, Wydminy, Giżycko i miasto Giżycko, rywalizowały w konkurencjach takich jak test z przepisów ruchu drogowego, ustalenie pierwszeństwa przejazdu na skrzyżowaniach dróg, jazda sprawnościowa rowerem po miasteczku ruchu drogowego i torze przeszkód oraz udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej.

Turniej ma charakter wieloetapowy, co oznacza, że zwycięska drużyna jest wyłaniana poprzez eliminacje szkolne, powiatowe oraz Finał Wojewódzki, który zakończony jest wręczeniem pucharów oraz atrakcyjnych nagród rzeczowych ufundowanych przez poszczególne gminy biorące udział na każdym etapie eliminacji.

Zestawienie wyników – Grupa I:

1 miejsce – Zespół Szkolno – Przedszkolny z Rynu w składzie: Maja Świder, Aleksandra Krukowska, Szymon Pilichiewicz, Tymoteusz Kaleta.
Opiekunem drużyny był: Andrzej Koleśnik.

Drużyna z Rynu reprezentować będzie powiat giżycki 17 maja w Barczewie, w Finale Wojewódzkim.

2 miejsce – Szkoła Podstawowa im. Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego w Kruklankach

3 miejsce – Szkoła Podstawowa nr 7 im. Janusza Korczaka w Giżycku

Najlepszą zawodniczką wśród uczniów grypy I była Maja Świder z Zespółu Szkolno – Przedszkolny z Rynu.

Zestawienie wyników Grupa II:

1 miejsce – Szkoła Podstawowa nr 1 im. św. Jana Pawła II w składzie: Gabriel Klotz, Dawid Konc, Wiktor Malinowski i ta drużyna będzie reprezentowała powiat giżycki w Finale Wojewódzkim w Nidzicy w dniu 29 maja 2023 r.

2 miejsce – Szkoła Podstawowa im. Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego w Kruklankach

3 miejsce- Szkoła Podstawowa w Gawlikach Wielkich.

Najlepszym zawodnikiem wśród uczniów grupy II był Gabriel Klotz ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. św. Jana Pawła II w Giżycku. Opiekunem drużyny był: Mirosław Boć

Organizatorzy składają szczególne podziękowania Centrum Profilaktyki Uzależnień i Integracji Społecznej w Giżycku za wszelkie wsparcie w realizacji tego przedsięwzięcia.

(Tekst i zdjęcia: Mirosław Boć)

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze