Eliminacje powiatowe Warmińsko-Mazurskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego

0

Po 2-letniej przerwie spowodowanej pandemią, wznowiono organizację kolejnej edycji Warmińsko-Mazurskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego.

Odpowiadając na zaproszenie Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Olsztynie, w Powiecie Giżyckim przeprowadzono eliminacje powiatowe Turnieju, do którego zgłosiły się reprezentacje 4 giżyckich szkół średnich.

Tegoroczne eliminacje powiatowe odbyły się 28 kwietnia w Rynie na parkingu przy ul. Kościuszki, nieopodal Regionalnego Parku Edukacji, Kultury i Turystyki.

W wyniku przeprowadzonych konkurencji, na które składały się: sprawdziany teoretyczne z zakresu przepisów ruchu drogowego i historii motoryzacji oraz konkurencje praktyczne z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, przygotowania pojazdu do jazdy i jazdy sprawnościowej samochodem zgłoszone drużyny zajęły następujące miejsca:

1. Zespół Szkól Elektronicznych i Informatycznych

2. Zespół Szkól Kształtowania Środowiska i Agrobiznesu

3. II Liceum Ogólnokształcące im. Gustawa Gizewiusza

4. Zespół Szkół Zawodowych

Organizatorem eliminacji powiatowych Turnieju był Powiatowy Zespół Obsługi Szkół i Placówek Oświatowych w Giżycku przy nieocenionej pomocy Urzędu Miasta i Gminy Ryn, Komendy Powiatowej Policji w Giżycku, Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Giżycku, Zespołu Szkół Zawodowych w Giżycku i Szkolnego Schroniska Młodzieżowego w Rynie oraz Regionalnego Parku Edukacji, Kultury i Turystyki w Rynie, którym serdeczne podziękowania na zakończenie złożył Wicestarosta Giżycki Mateusz Sieroński.

(Starostwo Powiatowe w Giżycku)

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze