W Gimnazjum nr 1 w Giżycku odbyły się Eliminacje Powiatowe Warmińsko – Mazurskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym, którego organizatorem na szczeblu powiatowym był Urząd Gminy w Giżycku. W turnieju udział wzięło 10 drużyn ze szkół podstawowych oraz gimnazjalnych powiatu giżyckiego.

Dzisiaj, 28 kwietnia w Gimnazjum nr 1 w Giżycku odbyły się Eliminacje Powiatowe Warmińsko-Mazurskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.  Organizatorem turnieju na szczeblu powiatowy był Urząd Gminy w Giżycku. Udział w turnieju  wzięło 10 drużyn ze szkół podstawowych i gimnazjalnych powiatu giżyckiego.

Celem przedsięwzięcia było popularyzowanie przepisów ruchu drogowego oraz nabywanie umiejętności właściwego zachowanie się na drodze.

Najpierw uczestnicy turnieju przystąpili do  testów pisemnych z przepisów ruchu drogowego, a następnie do części praktycznej. W tej konkurencji musieli  wykazać się umiejętnością jazdy sprawnościowej rowerem po torze przeszkód, jak również umiejętnościami z zakresu udzielania pierwszej pomocy medycznej.

Zwycięzcami w kategorii szkół podstawowych została Szkoła Podstawowa nr 4  w Giżycku. Natomiast w kategorii szkół gimnazjalnych zwyciężyła drużyna reprezentująca Gimnazjum nr 1 w Giżycku.

Zwycięskie drużyny w dalszym etapie będą reprezentować powiat giżycki w eliminacjach wojewódzkich.

KPP Giżycko

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze