Ekspedientka ukarana mandatem za źle nałożoną maseczkę

3

Na terenie powiatu giżyckiego policjanci prowadzą szereg działań mających na celu zapobieganie rozprzestrzenienia się choroby Covid-19. Mundurowi m.in. kontrolują lokale i miejsca objęte ograniczeniami. Wyciągają konsekwencje wobec tych, którzy nie przestrzegają przepisów wydanych w związku z epidemią, dlatego też apelujemy o stosowanie się do obowiązujących obostrzeń.

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Giżycku od dłuższego czasu, regularnie prowadzą działania mające na celu zapobieganie rozprzestrzenianiu się choroby Covid-19. Prowadzone każdego dnia interwencje, akcje i rozmowy ukierunkowane są na zapobieganie i ograniczenie rozprzestrzenienia się koronoawirusa. Celem policyjnych działań jest przekazanie społeczeństwu świadomości na temat panującego zagrożenia. Ponadto stróże prawa kontrolują placówki handlowe, lokale gastronomiczne, centra sportowe oraz siłownie, w których sprawdzane jest, czy nie dochodzi do naruszeń nakazu zasłaniania ust i nosa. Wobec osób, które nie przestrzegają obostrzeń, są wyciągane konsekwencje.

W dniu dzisiejszym (28.12.2020 r.) o konsekwencjach związanych z nieprzestrzeganiem obowiązku zakrywania ust i nosa przekonała się ekspedientka w jednym ze sklepów na terenie Giżycka. Podczas kontroli mundurowi zauważyli, jak kobieta obsługiwała klientów z maseczką założoną pod brodą. Ekspedientka została ukarana mandatem karnym zgodnie z obowiązującymi obecnie przepisami.

Policjanci apelują

Dla wspólnego bezpieczeństwa przestrzegajmy przepisów związanych z ograniczeniem rozprzestrzenienia się COVID-19. Zasłaniajmy usta i nos w przestrzeniach zamkniętych, nie gromadźmy się, dbajmy o zachowanie dystansu społecznego co najmniej półtora metra.

Wobec osób niestosujących się do obowiązujących zaleceń nie będzie taryfy ulgowej.

Za niestosowanie się do tych restrykcji grozi mandat do 1 tys. zł. W przypadku rażącego łamania przepisów policjanci poinformują o tym sanepid, który może nałożyć karę nawet do 30 tys. zł.

Źródło: KPP Giżycko

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

3 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Zdegustowany

No to wyczyn… biedna, wystraszona, przeciążona praca w okresie świątecznym ekspedientka ukarana za maseczke na brodzie zapewne jeszcze za pleksa oddzielająca od klientów. Niezbyt smaczna informacja.

Dżonny

Nadgorliwe typy

Konrad

Są szczepionki już… Więc po co dramatyzujecie boże…