Burmistrz Giżycka Wojciech Karol Iwaszkiewicz zaprasza na Dzień Kobiet z zespołem Small Band! Transmisja na żywo z sali widowiskowej GCK w poniedziałek 8 marca o godz. 19.00 na stronie www.gizycko.tv/live. 

Orkiestra jazzowa Small Band powstała w 2005 roku w Giżycku. Zespół prowadzą i wiodącymi muzykami są Mirosław Gostomski i Mirosław Błudzień. Muzycy koncertują zarówno w kraju, jak i za granicą, m.in. w Niemczech,  na Litwie. Zespól Small Band wygrał prestiżowy XXXVII Międzynarodowy Festiwal Jazzu Tradycyjnego Old Jazz Meeting „Złota Tarka” Iława 2007. W latach 2011-2019 Small Band działał w Węgorzewskim Centrum Kultury, od grudnia 2019 ponownie w Giżycku – przy Giżyckim Centrum Kultury.

Zespół tworzą muzycy profesjonalni i amatorzy, są trzy saksofony, dwie trąbki, dwa puzony, piano, gitara basowa, gitara elektryczna, perkusja. Grupa współpracuje z profesjonalnym wokalistą Jerzym Doroszem . Obecnie zespół może dać pełny recital składający się z kilkunastu pozycji instrumentalnych i wokalno – instrumentalnych, przebojów jazzu tradycyjnego, muzyki filmowej  – takich jak m.in. „WHAT A WONDERFULL WORLD”, „SUMMERTIME” z repertuaru Louisa Armstronga, Elli Fitzgerald czy „NEW YORK, NEW YORK” z rep. Franka Sinatry.

Skład zespołu:

Dorota Tomaszewska – sax alt

Artur Kosz-Koszewski – sax alt /solista/

Mariusz Sikorski – sax tenor /solista/

Dawid Żywica – trąbka

Paweł Raczyński – trąbka /solista/

Krzysztof Bielaszka – puzon

Mirosław Gostomski – puzon /solista, kierownik zespołu/

Mirosław Błudzień – piano /kierownik zespołu/

Wojciech Romanowski – gitara

Czesław Janowski – gitara basowa

Kazimierz Waldoński – perkusja

Jerzy Dorosz – vocal

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze