Dzień Kobiet z Giżyckim Centrum Kultury (zapowiedź)

1

Burmistrz Giżycka Wojciech Karol Iwaszkiewicz wraz z Giżyckim Centrum Kultury ma zaszczyt zaprosić wszystkie giżycczanki i nie tylko na wyjątkowy koncert z okazji ich święta!

8 marca o godzinie 17:00 i 19:00 w sali widowiskowej Giżyckiego Centrum Kultury będziemy mieć okazję wysłuchać najpiękniejszych romantycznych przebojów muzyki rozrywkowej w języku włoskim i angielskim w przepięknych aranżacjach muzycznych przy akompaniamencie skrzypiec oraz podkładów muzycznych w wykonaniu włoskiego tenora Sergio Bettasa przy akompaniamencie niezwykle utalentowanej YLO Violin, czyli Ilony Perz-Golki.

Na koncert obowiązują bezpłatne wejściówki – możliwość odbioru od 1 marca w kasie kina Nowa Fala. Szczegółowy harmonogram wydawania wejściówek:

Sergio Bettas włoski tenor, urodzony w Ferrarze we Włoszech. Muzyka od zawsze wypełniała jego życie. Zaczynał od gry na instrumentach. Pasję do śpiewu odkrył w sobie nieco później. Jest absolwentem Konserwatorium Sztuki Śpiewu w Ferrarze (Conservatorio Statale di Musica Girolamo Frescobaldi di Ferrara). Swój warsztat wokalny doskonalił również u znanego włoskiego śpiewaka operowego Nazzareno Antinori’ego. Swoją drogę zawodową rozpoczął w Teatro Regio w Parmie.

Debiutował w 2006 roku rolą Manrico w Trubadurze Verdiego. W 2008 roku przyjechał do Polski i podjął współpracę z Teatrem Wielkim w Warszawie. Na deskach Teatru Wielkiego – Opery Narodowej występował w klasykach operowych takich jak: Aida, Traviata, Otello, Halka, Straszny Dwór czy Madame Butterfly. Mimo wieloletniego doświadczenia ciągle doskonali swój warsztat pracy (obecnie u boku Jolanty Janucik – prodziekana Wydziału Wokalno-Aktorskiego Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie – kadencja 2016-2020). Jak podkreśla, piękny głos to nie wszystko, najważniejsze są emocje przekazywane innym.

Dlatego w 2013 roku rozpoczął karierę solową. Koncertuje w całej Polsce, śpiewając zarówno utwory z klasycznego repertuaru operowego, jak i z nurtu muzyki rozrywkowej. Występy na scenie to jego żywioł. Angażował się w wiele akcji charytatywnych, m.in. w koncert Kochaj AMAtrice, z którego dochód został przeznaczony na pomoc ofiarom trzęsienia ziemi w środkowych Włoszech. W 2018 roku jako jeden z trzech solistów (tenor), wziął udział w Koncercie Jubileuszowym Chóru Miasta Garwolina (Msza G-dur F. Schuberta). W 2019 roku ukazała się jego pierwsza solowa płyta zatytułowana „Solo Amore”.

Ilona Perz-Golka YLO Violin (Ilona Perz-Golka) – skrzypaczka, absolwentka Akademii Muzycznej we Wrocławiu, a także Konserwatorium Hogeschool w Enschede w Holandii.

Skrzypce towarzyszyły jej przez całe życie: od momentu rozpoczęcia edukacji w wieku 7 lat, poprzez liczne koncerty z zespołami kameralnymi oraz orkiestrą Filharmonii Sudeckiej, w której pracowała. Dzięki swej działalności koncertowej zwiedziła niemalcały świat. W 2008 roku rozpoczęła swą przygodę ze skrzypcami elektrycznymi, grając muzykę rozrywkową i współpracując ze znanymi kompozytorami i Dj-ami Jak sama mówi: Muzyka jest dla mnie wszystkim, w każdy koncert wkładam swoje serce, przekazuję najpiękniejsze emocje, wraz z publicznością tworzymy wówczas niezapomniane chwile.” W 2020 roku skrzypaczka wydała swoją pierwszą solową płytę „Timeless”, a utwory z niej można było usłyszeć również w aranżacjach symfonicznych. YLO obecnie pracuje nad nowym albumem muzycznym, który ukaże się pod koniec 2021 roku.

Obecnie skupia się na pracy koncertowej , możemy ją usłyszeć na wielu scenach w kraju i zagranicą, jej utwory emitowane są w rozgłośniach radiowych i telewizyjnych.

(informacja: GCK)

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Bo

I tak wszyscy się nie zmieszczą. A kasę wydać na inne bardziej potrzebne cele.