Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej w szeregach 4 Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej

0

2 maja obchodzimy Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej oraz Dzień Polonii i Polaków za Granicą. Ideą tego święta jest krzewienie polskiej historii, propagowanie tożsamości oraz symboli narodowych.

Biało-czerwona jest z Polakami w chwilach radości i smutku. Widziała narodziny Niepodległej, Cud nad Wisłą, Powstanie Warszawskie i Grudzień 70.. Była malowana na samolotach w czasie Bitwy o Anglię, dumnie powiewała nad Monte Cassino. Wielu oddało za nią życie…

Flaga Polski przypomina mi o naszej historii, walkach które musieliśmy stoczyć, by żyć w wolnym i niepodległym kraju, wielkich rodakach których prace i starania wpływały na rozwój wydarzeń na całym świecie. Powinniśmy być dumni z tego, że jesteśmy Polakami i każdego dnia starać się budować lepszą przyszłość naszego narodu.  – kpr. Rafał Potrac z 43 batalionu lekkiej piechoty w Braniewie.

Dwa kolory znajdujące się na fladze przypominają Polakom chwile podniosłe, uroczyste, związane z sukcesem i zwycięstwem, ale także wydarzenia odciskające krwawe piętno na kartach polskiej historii. Drugi dzień maja jest świętem dumy i honoru dla każdego polskiego patrioty. Pamiętajmy o narodowych barwach każdego dnia. – szer. Szymon Nowakowski z 43blp w Braniewie.

Biało-czerwona powiewała dziś dumnie w domach żołnierzy 4 Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej, symbolizując narodową jedność i tożsamość. Pod tymi barwami walczyły, ginęły i zwyciężały pokolenia Polaków.

Traktujmy nasze symbole narodowe z szacunkiem i godnością. Uczmy tego kolejne pokolenia, bo jak pisał Jan Zamoyski „Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie.”

ppor. Anna Szczepańska
Przewodnicząca Zespołu ds. Kombatantów 4 Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej 
Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze