Dzień Dziecka z mundurem

1

Wprawdzie nie 1 czerwca, jak to wstępnie planowano, ale w poniedziałek, 12 dni później, w Lesie Miejskim w Gajewie odbyła się impreza dedykowana uczniom z niepełnosprawnością intelektualną z Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego. Wydarzenie zostało zorganizowane przez żołnierzy 41 Batalionu Lekkiej Piechoty z Giżycka w ramach obchodów Dnia Dziecka.

Dzieci, które uczestniczyły w imprezie, nie mogły narzekać na nudę. Wszystko za sprawą służb mundurowych, które zorganizowały atrakcje w ramach ,,Dnia Dziecka z mundurem”.

Chcąc promować właściwe postawy obywatelskie u najmłodszych, w tym roku, z okazji ich święta, przedstawiciele służby postanowili kolejny raz zorganizować gry i zabawy ruchowe oraz pokaz swoich możliwości. Podczas imprezy zaprezentowali sprzęt, wiedzę i umiejętności.

Zebranie w jednym miejscu i czasie tylu mundurowych miało uzmysłowić dzieciom, że mundur noszą nieliczni i trzeba na niego zasłużyć. Celem imprezy było zatem ukazanie przybyłym młodym obywatelom, że takie wartości jak: pomoc innym, odwaga, honor, wiedza i niebagatelna sprawność fizyczna nadal pozostają w cenie.

Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy przysłużyli się do zorganizowania tego wydarzenia, za pomoc i zaangażowanie, a dzieciom i młodzieży oraz wychowawcom za przybycie na imprezę.

(41 BLP Giżycko)

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Artur Szpakowski

Dziękuję bardzo za wyjście do lasu miejskiego organizatorom i bardzo dziękuję pani Beatce Jasudowicz za organizowanie z dnia dziecka