Dzień Dziecka w Ośrodku dla Cudzoziemców w Kętrzynie

0

1 czerwca nie tylko na terenie Strzeżonego Ośrodka dla Cudzoziemców w Kętrzynie, ale również na placówkach W-MOSG obchodzony był Dzień Dziecka.

W ośrodku,  nie zabrakło różnych atrakcji, które zapewniły dzieciom rozrywkę i dobrą zabawę.

Mali cudzoziemcy brali udział w zawodach sportowych, gdzie wykazali się sprytem i sprawnością fizyczną. Dużym zainteresowaniem cieszył się wyścig z jajkiem na łyżce. Pomalowane buzie podopiecznych przeniosły uczestników w bajkowy i fantastyczny świat. Atrakcją okazał się pokaz sprzętu służbowego.

Na zakończenie dzieciom z ośrodka wręczono słodkości i upominki.

Natomiast funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Górowie Iławeckim gościli uczniów Szkoły Podstawowej nr 4 im. Stanisława Moniuszki z Kętrzyna.

Tutaj najmłodszym, pokazano sprzęt używany przez funkcjonariuszy Straży Granicznej w codziennej służbie.

Jednak największy zachwyt wzbudziły popisy i umiejętności psa służbowego HARDO. Prezentacja posłuszeństwa, pozorowane tropienie śladów wywołały na twarzach dzieci szczery uśmiech i uznanie.

Kolejnym etapem wizyty uczniów w Straży Granicznej było praktyczne pokazanie pasa drogi granicznej i jego oznakowania w rejonie „Bocianiej Wioski” – Żywkowo. Dzieci zobaczyły jak wygląda granica, gdzie stoi polski, biało – czerwony słup graniczny.

Akcentem kończącym było ognisko zorganizowane specjalnie dla szczególnych gości w miejscowości Żywkowo.

Tego samego dnia funkcjonariusze z PSG w Górowie Iławeckim brali udział w święcie z okazji Dnia Dziecka w miejscowości Sigajny. Niezawodny pies Hardo ponownie pokazał swoje nieprzeciętne umiejętności.

Funkcjonariusze z Sępopola, Bezled i Barcian uczestniczyli w festynach odbywających się w ramach obchodów Dnia Dziecka w pobliskich miejscowościach, gdzie również zaprezentowano sprzęt wykorzystywany przez funkcjonariuszy w codziennej służbie.

W-M Oddział SG

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze