Dzień Bezpiecznego Internetu w Centrum Profilaktyki

1

6 lutego w Teatrze Palladium w Warszawie odbyła się Gala Dnia Bezpiecznego Internetu, w której udział wzięła Dyrektor CPUIS Ewa Ostrowska. Każdego roku Centrum Profilaktyki włącza się w działania, dbając o cyfrowe bezpieczeństwo wśród dzieci i młodzieży.    

Dzień Bezpiecznego Internetu obchodzony jest na całym świecie. Ma na celu zwrócenie uwagi wszystkim użytkownikom o tym, jak ważny jest bezpieczny dostęp do Internetu dzieci i młodzieży.  Poprzez inicjowanie i propagowanie różnych działań skierowanych do rodziców, nauczycieli, opiekunów.

Centrum Profilaktyki Uzależnień i Integracji Społecznej w Giżycku każdego roku włącza się w działania na rzecz bezpiecznego dostępu do sieci przez dzieci i młodzież. W tym roku Pani Ewa Ostrowska wzięła udział w Gali poświęconej temu wydarzeniu, podczas której poruszano bardzo ważne zagadnienia omówione przez specjalistów: „Szkoła na przyszłość, której nie znamy.  Więcej niż dane. Internet w doświadczeniu nastolatki. Kto jest po drugiej stronie? Budowa przestrzeni na relację w edukacji. Dopamina – w pętli z emocjami. Generatywna sztuczna inteligencja w edukacji – czy rozmawiamy o wszystkim, o czym warto rozmawiać?”

Dyrektor CPUIS Ewa Ostrowska

Organizatorem przedsięwzięcia w Polsce od 2005 roku jest Polskie Centrum Programu Safer Internet, które tworzą państwowy instytut badawczy NASK oraz Fundacja „Dajemy Dzieciom Siłę”- realizatorzy unijnego programu „Digital Europe”. Głównym partnerem DBI 2024 jest Fundacja Orange.

Ponadto w wychowawcy Świetlicy Socjoterapeutycznej i Klubu MKIS „Pełna Chata” zorganizowali dla dzieci i młodzieży zajęcia pod hasłem „Bezpieczny Internet”. Uczestnicy po bardzo ciekawej prelekcji wykonali prace, na których przedstawili zagrożenia, jakie mogą wynikać z niewłaściwego korzystania z sieci.

Dbając o cyfrowe bezpieczeństwo CPUIS prowadzi także działania profilaktyczne w szkołach podstawowych jaki i ponadpodstawowych. Informując uczniów o zagrożenia czyhających na dzieci w sieci. Działaniami obejmowani są nie tylko uczniowie starszych klas, ale także najmłodszych. Ponieważ w dzisiejszej rzeczywistości coraz młodsze dzieci zaczynają korzystać z wirtualnego świata. Dlatego należy uświadamiać wszystkich użytkowników, że Internet to urządzenie, które oferuje nam wiele możliwości zarówno tych edukacyjnych, jak i społecznych. Korzystając z tych możliwości użytkownicy muszą jednak pamiętać o bezpieczeństwie i zagrożeniach czyhających w sieci.

(Beata Górczyńska/ CPUIS)

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Miglanc

Wiecie co a ja jestem z pelnym poparciem tej inicjatywie.