Dzielnicowy zebrał 13 ton nakrętek dla chorej dziewczynki

4

Dzielnicowy z Białej Piskiej mł. asp. Adam Trzonkowski zakończył trzecią edycję zbierania plastikowych nakrętek. Pieniądze z ich sprzedaży przeznaczone będą na leczenie i rehabilitację Poli z Pisza. Tym razem akcja „Nakręć się na pomaganie” przerosła najśmielsze oczekiwania. Dzięki ludziom o wielkich sercach z Pisza, okolic oraz z całej Polski udało się zebrać aż 13 ton nakrętek.

W październiku 2018 roku dzielnicowy z Białej Piskiej mł. asp. Adam Trzonkowski rozpoczął trzecią edycję zbiórki plastikowych nakrętek. Główną „bohaterką” akcji „Nakręć się na pomaganie” była malutka Pola Zielińska z Pisza. To właśnie z myślą o tej dziewczynce dzielnicowy postanowił zbierać nakrętki.

Pola urodziła się w marcu 2018 roku jako wcześniak. Od urodzenia nie słyszała. Zdiagnozowano u niej obustronny niedosłuch zmysłowo – nerwowy w stopniu głębokim. Dzielnicowy postanowił pomóc tej dziewczynce rozkręcając zbiórkę nakrętek. Pieniądze z ich sprzedaży przeznaczone zostaną na leczenie i rehabilitację Poli.

Tegoroczne przedsięwzięcie przerosło wszelkie oczekiwania. Do zbiórki zaangażowali się nie tylko młodsi i starsi mieszkańcy Pisza i okolic, ale także ludzie z ościennych powiatów i z całego kraju, dowożąc je osobiście lub przesyłając w formie paczek.

Ostatecznie wspólnymi siłami udało się zebrać aż… 13 ton (!) nakrętek. Jest to ilość, która przerosła najśmielsze oczekiwania. Przypomnijmy, że w I edycji piski policjant zebrał 2,5 tony (co już wtedy wydawało się bardzo dużo), a w drugiej 5 ton, co również było satysfakcjonujące.

W ten sposób dzielnicowy z Białej Piskiej – mł. asp. Adam Trzonkowski, słusznie nazywany „Nakrętkowym mistrzem świata” zakończył trzecią edycję, ale już myśli, aby od września rozpocząć kolejną zbiórkę nakrętek.

KWP Olsztyn

Subskrybuj
Powiadom o
guest

4 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Bolek

Ludzie, tacy drętwi jesteście, ale człowieczeństwa nie popieracie. No pełen szacun dla idiotów nie myślących o prawdziwie ludzkiej postawie.Piwko, dupa, facio ważniejsze- co będzie gdy spotkasz się ze złym losem-nie życzę,ale co będzie? Czy masz chociaż jednego człowieka, który będzie o Ciebie walczył???? MASZ??????Podziwiam Pana i brak mi słów ,by podziękować za tak ludzkie a jednak niezwykłe zachowanie.

Mariola

To wspaniałe co Pan robi i zrobił.Wstydzić się nam biernym i narzekającym na wszystko.

Nusia

Brawo!Oby wiecej takich ludzi

mirek

Szacun.Szacun brawo.