Dzielnicowi kontrolują miejsca, w których mogą przebywać bezdomni

1

Giżyccy policjanci rokrocznie w okresie zimowym kontrolują miejsca, w których mogą przebywać osoby zagrożone wychłodzeniem organizmu. Funkcjonariusze prowadzą działania, aby zapobiec ewentualnym tragediom z udziałem osób najbardziej potrzebujących.

Podczas działań dzielnicowi sprawdzają miejsca, w których mogą przebywać osoby bezdomne szukające schronienia przed niesprzyjającą aurą. Mundurowi zachęcają napotkane osoby bezdomne do przeniesienia się na czas zimowy do noclegowni i schronisk. Informują o zagrożeniach oraz przekazują informacje na temat instytucji, w których mogą otrzymać pomoc.

Na wychłodzenie organizmu również narażone są osoby starsze, samotne, które z różnych przyczyn nie mogą poradzić sobie z codziennymi czynnościami, jak chociażby z napaleniem w piecu.

Jeżeli znamy kogoś starszego, żyjącego samotnie nie wstydźmy się sprawdzić i zapytać, czy potrzebuje naszej pomocy i ewentualnie powiadomić policję lub pomoc społeczną– przekazują giżyccy policjanci

Policjanci apelują!!! Pamiętajmy o innych ludziach, którzy potrzebują pomocy i reagujmy, gdy zauważymy osobę narażoną na wychłodzenie organizmu. Jak najszybciej zgłośmy ten fakt Policji pod numerem telefonu 997, pogotowiu ratunkowemu – 999, Wojewódzkiemu Centrum Powiadamiania Ratunkowego – 112, bądź też zadzwońmy pod bezpłatny całodobowy numer telefonu Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego 800 165 320

(źródło: KPP Giżycko)

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
hhhhh

Dać pracę, szansę, kopniaka na dobry start. To im pomoże w życiu, a nie sprawdzanie czy mają odpowiednią ilość kocy w norze. Tak wiem, wiele takich osób pije i nie chcą tego zmieniać, ale jest wiele osób, które chciałyby dostać taką pracę.