Dzielnicowa spotkała się z rodzicami uczniów Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Wydminach

0

Dzielnicowa z Posterunku Policji w Wydminach spotkała się z rodzicami uczniów Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Wydminach. Podczas spotkania omówiony został temat odpowiedzialności prawnej nieletnich za czyny karalne oraz zachowania będące przejawem demoralizacji. Zwrócono także uwagę na problem używania alkoholu i środków odurzających przez młodzież oraz stosowanie agresji i przemocy rówieśniczej.

Wczoraj, 18 marca br, dzielnicowa mł. asp. Iwona Stankiewicz z Posterunku Policji w Wydminach spotkała się z rodzicami uczniów Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Wydminach. Policjantka przybliżyła rodzicom zasady odpowiedzialności prawnej młodzieży w świetle Ustawy o postępowaniu w sprawach nieletnich. Mówiła o najczęściej występujących wśród dzieci i młodzieży przypadkach łamania prawa oraz zachowaniach nieakceptowanych społecznie.

Poinformowała o konsekwencjach takiego postępowania, przyczynach oraz sposobach zapobiegania. Podkreśliła przy tym ogromną rolę i znaczenie rodziców oraz opiekunów młodzieży w prawidłowym sprawowaniu funkcji wychowawczych. Poinformowała również jakie charakterystyczne oznaki w zachowaniu i wyglądzie dziecka mogą świadczyć o tym, że ma ono styczność ze środkami odurzającymi czy alkoholem. Radziła, gdzie można uzyskać w tym zakresie pomoc oraz wsparcie.

Dzielnicowa uczulała rodziców, aby zwrócili uwagę na niebezpieczeństwa wynikające z nieodpowiedzialnego i niekontrolowanego korzystania młodzieży z Internetu. Spotkanie było także okazją do poruszenia zagadnienia dotyczącego agresji i przemocy rówieśniczej.

Źródło: KPP Giżycko

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze